Główna // Mama,Opinie o produktach i usługach,Samo Życie // Bank Czasu Matek i nie tylko…

Bank Czasu Matek i nie tylko…

bank czasu matek

Bank czasu jest ciekawą nieformalną inicjatywą mającą na celu wymianę usług pomiędzy osobami dysponującymi chociaż godzinką wolnego czasu. Jest to swego rodzaju niekomercyjna giełda wymiany usług i umiejętności. Organizatorem tego projektu jest Fundacja MaMa.

W praktyce to wygląda tak: wchodzisz na stronę bankczasu.org, przeglądasz oferty i propozycje wymiany usług lub pomocy. Żeby się skontaktować z wybranymi osobami lub umieścić swoje ogłoszenie, należy się zarejestrować.

Przejrzałam bazę ogłoszeń i jest w niej sporo aktualnych ogłoszeń umieszczonych w różnych kategoriach, przykładowo: zakupy, opieka, hobby, języki obce, porady prawne i wiele innych. Mam niewątpliwie zainteresuje atrakcyjna propozycja wymiany opieki nad dziećmi. Powiedzmy w tym tygodniu przez 2 godziny ja opiekuję się dzieckiem wybranej osoby, a w następnym ona. Fajne, nie?

Przykladowe ogłoszenia:

- Mama 9-miesięcznego chłopca chętnie pozna rodziców z dzieckiem w celu wymiany opieki nad dziećmi lub spędzeniu wspólnie wolnego czasu.

- W zamian za naukę języka angielskiego, lub nauki programów graficznych profesjonalna masażystka wykona masaż karku i pleców lub masaż refleksologiczny twarzy i głowy.

- Nauka języka hindi w zamian za czeski i sporo innych.

Uważam tę inicjatywę za świetny pomysł i wróżę mu spory sukces. A co Wy o tym myślicie?

Przeczytaj na ten temat

___________________________________________________________________________________

Przekaż kilka słów od siebie

Copyright © 2007-2013 Mama Blog . All rights reserved.
Designed by Theme Junkie . Powered by WordPress.