Główna // Przedszkole,Wychowanie Dziecka // Czy oglądanie bajek ma sens? Nasza nowa metoda

Czy oglądanie bajek ma sens? Nasza nowa metoda

Dzisiaj Lu zobaczył film o dzielnym żółwiku Franklinie. Film trwał ok. godziny i oczywiście Lu był zachwycony! Co nie oznacza, że tuż po zakończeniu nie domagał się o więcej;)

Po filmie zadałam Lu kilka pytań. Między innymi o czym był film, kto był głównym bohaterem i inne podobne. Pierwsza odpowiedź była: Nie pamiętam! Musiałam dosłownie po jednym słówku wyciskać informację co jednak dziecko zapamiętało z całej bajki.

Doszłam do wniosku, że Lu lub nieuważnie oglądał, lub po prostu nie chciał o tym rozmawiać. Mam nadzieję, że oglądanie bajek nie jest rozrywką z nudów. Dlatego postanowiłam, że od dzisiaj oglądanie bajek nie będzie takie łatwe. Po każdej historii zadamy Lu kilka pytań, zapytamy się czy bajka się spodobała i co najważniejsze dlaczego.

W końcu naszym zadaniem, jako rodziców, jest nauczyć dziecko myśleć, rozważać i wypowiadać się o swoich emocjach i odczuciach.

Przypomniałam sobie o zaleceniach pewnego psychologa aby oglądać z dziećmi wspólnie bajki, pomagając tym samym wspólnie przemyśleć i ocenić treść. Nasze komentarze mogą być przydatne w zrozumieniu sytuacji pokazanych w filmie. Zresztą każdy maluch uwielbia oglądać bajkę wspólnie z rodzicami:)

Zdjęcie: Źródło

Przeczytaj na ten temat

___________________________________________________________________________________

Przekaż kilka słów od siebie

Copyright © 2007-2013 Mama Blog . All rights reserved.
Designed by Theme Junkie . Powered by WordPress.