Główna // Dieta Malucha,Przepisy dla Dzieci // Domowy twarożek dla dziecka

Domowy twarożek dla dziecka

twarożek dla dziecka

Spotkałam się z różnymi zaleceniami co do wprowadzania twarogu do jadłospisu dziecka. Najwcześniej możemy podawać od 10 miesiąca życia. Według najnowszych tabel żywieniowych opracowanych przez pediatrów rozszerzamy dietę niemowlaka o twaróg od 11, 12 miesiąca, oczywiście jeśli maluszek nie ma przeciwskazań co do spożywania tego produktu.

Gerber produkuje deser owocowy z twarożkiem i podaje, że jest przeznaczony dla niamowląt od 9 miesiąca.

Zapewne wszystko zależy od indywidualnej tolerancji dziecka na nabiał. Pediatra z naszej przychodni namawiała mnie na podanie danonków synkowi  już po 6 miesiącu.

Po raz pierwszy spróbowaliśmy właśnie taki twarożek kiedy Malutki miał 10 miesięcy. Ładnie mu posmakował i od tego czasu kupowałam mu w słoiczku.

Gerber deser owocowy

Po jakimś czasie przypomniałam o tym, że moja mama przygotowywała w domu twarożek dla młodszej siostry. Pamiętam bardzo mi smakował, podkradałam jej po trochu;)

Postanowiłam przygotować również dla synka taki  domowy naturalny twarożek. Niestety nie mam dostępu do krowy;), więc wybrałam w sklepie kefir maksymalnie zbliżony do naturalnego zsiadłego mleka.

Kupiłam jedno opakowanie takiego kefiru (400ml). Następnie przelałam do garnuszka i zaczęłam podgrzewać na wolnym ogniu. Nie możemy doprowadzić kefir do wrzenia, bo przy wysokiej temperaturze twaróg za bardzo się zetnie i będzie za suchy. Kiedy zauważymy, że kefir zacznie się rozwarstwiać i będzie widać malutkie grudki sera, zdejmujemy z palnika, ostudzamy przez chwilkę i przelewamy do sitka. Zostawiamy aż odkapie serwatka. Twarożek już gotowy do spożycia!

Z 400 ml kefira wyszło bardzo malutko twarożku, właściwie to kilka łyżek (tyle co na zdjęciu). Smakowo wyszedł lekko za kwaśny. Proponuję wymieszać taki domowy twaróg z jogurtem owocowym, lub śmietaną, wtedy będzie bardziej kremowy.

Jest to niewątpliwie jeden z najprostszych przepisów na przygotowanie twarogu w domowych warunkach. Z tego co wiem można również przygotować go tym samym sposobem z maślanki lub mleka z dodatkiem śmietany. Jednak nie próbowałam, więc nie mogę napisać o efekcie końcowym.

Tak czy inaczej jeśli macie chwilkę czasu, spróbujcie przygotować dla Waszych bobasków ten twarożek. Będziecie pewne, że nie będzie w nim żadnych innych substancji „dodatkowych”.

Smacznego:)

Przeczytaj na ten temat

___________________________________________________________________________________

2 komentarze do "Domowy twarożek dla dziecka"

  1. asiejaNo Gravatar pisze:

    desery gerbera z twarożkiem są pyszne i kremowe. a domowy twarożek z owocami.. jeszcze bardziej.
    ps. piękny talerzyk.

  2. kasia pisze:

    nie ma czegoś takiego jak kefira, jest kefir

Przekaż kilka słów od siebie

Copyright © 2007-2013 Mama Blog . All rights reserved.
Designed by Theme Junkie . Powered by WordPress.