Główna // Ciekawa Informacja,Rozwój Malucha // Nauka pływania dla niemowląt i dzieci

Nauka pływania dla niemowląt i dzieci

Od razu na wstępie chcę się pochwalić.Dzisiaj synek dostał swój pierwszy dyplom! Dyplom ukończenia kursu nauki pływania, tak, tak:-)))

Taki kurs to świetna sprawa dla dziecka i rodziców. Na takich zajęciach większość dzieci świetnie się bawi.

Zapisaliśmy się do Parku Wodnego gdy malutki miał 10 miesięcy. Od tego momentu czuje się coraz pewniej w wodzie. Dzieci w naszej grupie są w podobnym wieku i wszystkie są takie fajowe:) Mamy dwóch trenerów, którzy też są super!

Zajęcia trwają ok. 20 minut, podczas których w specjalnym baseniku z cieplutką wodą dzieci z rodzicami śpiewają i bawią się w wodzie. No bo tak naprawdę to nie jest nauka pływania, tylko nauka oswajania dziecka z wodą. Po jakimś czasie dziecko naturalnie zaczyna machać rączkami i nóżkami, ale cały czas jest podtrzymywane przez rodzica.

Najcięższym przeżyciem dla mnie było zanurzenie synka pod wodę!!! Wygląda to tak: rodzic rymując jakiś wierszyk delikatnie podnosi i zanurza maluszka po szyjkę do wody, po czym liczy do trzech, na trzy huha dziecku w twarzyczkę ( aby wstrzymało oddech) i całkowicie zanurza pod wodę!

Mało nie zemdlalam, jak zobaczyłam jak mój mąż zrobił to po raz pierwszy.  Później juz sama bez problemu zanurzałam naszego pływaka;) Po jakimś czasie jednak mu się przestało to podobać i jak już rozumiał co chcemy zrobić, mocno się przytulał, dosłownie przyklejał, zaciskał rączki i nóżki i nie dawał się:) Nie zmuszaliśmy go na silę, w końcu takie zajęcia mają na celu przede wszystkim zabawę:))), a nie stres i łzy.

Niektóre dzieciaczki potrzebują więcej czasu, aby przekonać się do wody, byliśmy swiadkami tego jak już po kilku zajęciach nabierały śmiałości i świetnie się bawiły. Szkoda mi było bardzo jednego chłopczyka z naszej grupy, miał coś około 10 miesięcy i wyraźnie dawał do zrozumienia, że nie chc mu się przebywać w wodzie, ale rodzice byli nieugięci i zanurzali, polewali i ogólnie trochę męczyli maluszka. W końcu musieli wyjść bo była histeria, a tatuś jeszcze na odchodne powiedział: „nie dobry jesteś…:(((

W czasie powrotu do domu taksówką nasz rozrabiaka błyskawicznie otworzył drzwi samochodu w trakcie jazdy!!! Dobrze, że mąż miał szybką reakcję i szybko zamknął drzwi. Taksówkarz i my byliśmy w szoku! Nauczka dla wszystkich: Zawsze blokować drzwi w samochodzie, szczególnie kiedy w środku są małe dzieci!!!

Po obiedzie malutki spał aż 3 godziny oficjalnie, a nieoficjalnie zjadł pół książki;) No cóż, rodzice chcieli mieć trochę spokoju, no to mieli, a odrobina cellulozy myślę, że jeszcze żadnemu dziecku nie zaszkodziła;)

imag0022.JPG

Po południu wybraliśmy się do piaskownicy ( to juz nasz 3 raz :-))))))) Na placu zabaw bawiło się dużo dzieci i synek był zachwycony. Z przeogromnym zainteresowaniem przygladał się starszym dzieciom, próbował nawiązywać pierwsze kontakty. Tak ciekawie nam się go obserwowało:-))) Poznaliśmy też fajną sunię Missy, przekochany piesek rasy jack russell. To cudowne stworzonko na znak przyjaźni nawet liznęło naszego maluszka w nosek;))

Fajną mieliśmy sobotę:) A Wy?

Przeczytaj na ten temat

___________________________________________________________________________________

1 komentarz do "Nauka pływania dla niemowląt i dzieci"

  1. MMWNo Gravatar pisze:

    krew mrożąca żyły ta opowieść w taksówce!!!!

    My byliśmy na festynie w parq brudnowskim – motocykliści dzieciom. Nastawiliśmy się na piwko „pod parasolkami”, którego nie było jednak!! motocykliści zbierali krew i chyba nie chcieli podtuningowanej… widzieliśmy motory: komar, ogar – romet, cezetkę, jawę i simsona – skuterka no i motorykę. Maja poprzedniego dnia spaliła się trochę na słońcu i cały czas smarowaliśmy jej pyszczek kremem. dzisiaj (środa) w końcu nie jest czerwona a nawet zrobiła się troszkę mulatką. Za to w niedzielę przemierzaliśmy puszczę – lasek brudnowski, tam było super!! Maja zjadła trochę kory z drzew ;-) i bawiła się szyszką.

Przekaż kilka słów od siebie

Copyright © 2007-2013 Mama Blog . All rights reserved.
Designed by Theme Junkie . Powered by WordPress.