Główna // Dziecko,Wspólne Zabawy,Zabawki dla Dzieci // Eksperymenty podczas kąpieli

Eksperymenty podczas kąpieli

Wypróbowaliśmy ostatnio tabletki koloryzujące wodę do kąpieli. Kupiłam je dla synka w Rossmanie i kosztowały niecałe 6 zł.

W tubce znajduje się 10 tabletek musujących o zapachu malinowym. Maliny to raczej nie czuć, ale nie ma co oczekiwać, przecież  wiadomo wszystkie te zapachy są chemiczne.

Wrzuciliśmy jedną tabletkę do wanienki, synuś bacznie obserwował jak wylądowała na dnie, po czym zaczęła syczeć, bulczeć i kolorować wodę. Na jednej tabletce zabawa oczywiście się nie skończyła. Synek namiętnie rozpuszczał je w plastikowych kubeczkach, w mydelniczce i na dłoni.  Bardzo mu się spodobały bąbelki.

Ponoć też są takie tabletki w wersji błękitnej, ale kiedy kupowałam były tylko w jednym kolorze. Teraz kiedy synuś jest większy będziemy eksperymentować z takimi gadżetami. Muszę mu kupić jakąś fajną kolorową pianę, farbki lub pisaki, przeznaczone specjalnie do kąpieli.

Ostatnio Malutki malował płytki pod prysznicem farbami do malowania palcami. One są zmywalne, aczkolwiek do wanienki się nie nadają.

Tak wyglądała woda po koloryzacji:

Przeczytaj na ten temat

___________________________________________________________________________________

1 komentarz do "Eksperymenty podczas kąpieli"

  1. oMamusiu.pl pisze:

    a jak skóra malucha po takiej koloryzacji?

Przekaż kilka słów od siebie

Copyright © 2007-2013 Mama Blog . All rights reserved.
Designed by Theme Junkie . Powered by WordPress.