Główna // Mama // Jak nie zgubić dziecka na wakacjach

Jak nie zgubić dziecka na wakacjach

Ponoć kilkadziesiąt dzieci gubi się codziennie w pogodny dzień na plażach nad Bałtykiem. Raz mieliśmy sytuację, że Malutki zniknął nam z oczu. Pakowaliśmy zakupy przy kasie w centrum handlowym. Ja byłam pewna, że synek jest obok męża, a po chwili patrzymy nie ma go. Boże, jakie to straszne uczucie. Jakby wyrwano ze mnie serce, wszystko co mam w środku. Taki przerażający strach. Po kilku sekundach zauważyliśmy, że biegnie w stronę samochodzików zakupowych.

Rok temu na wakacjach maluszek miał dokładnie półtora roczka. Podczas spacerów najczęściej był w wózku, mieliśmy też moją mamę do pomocy, więc było bezpiecznie.

W tym roku jedziemy na wakacje z przyjaciółmi i ich prawie dwuletnią córeczką. Dzieci są większe, szybsze i jeszcze bardziej ciekawskie. Trzeba będzie mocniej uważać.

Kupiłam dla synka opaski na rękę firmy Infoband. Na opasce wpisujemy imię i nazwisko, numer telefonu do rodziców. W przypadku gdyby dziecko NIE DAJ BOŻE się zgubiło ułatwi to jego znalezienie.

identyfikator dziecka

Opaskę kupicie na allegro po 9 zł za sztukę.

lokalizator dziecka

Przeczytałam też kilka rad o tym, żeby nauczyć dziecko zwracać się o pomoc do właściwych osób. Na przykład do innych Mam z dziećmi, kelnerek, ekspedientek w sklepie, policji, ratowników. Muszą to być osoby pracujące w miejscu w którym dziecko się zgubiło.

Niezbędne jest uczenie dziecka, aby nie oddalało się od rodzica.

Dobrze jest ubierać dziecko w ubranka o jaskrawych kolorach, aby były łatwo widoczne.

Są produkowane tak zwane lokalizatory dziecka. Jest to urządzenie które wydaje dźwięki po tym jak dziecko przekroczy dozwoloną odległość od rodzica.

1. Lokalizator Mamo, tu jestem! Nadajnik w kształcie misia przyczepiamy na buty lub do kieszeni, paska spodni, spódniczki dziecka. Odbiornik ma rodzic. Jeśli dziecko zniknie z oczu lokalizator zacznie wydawać dźwięki o natężeniu 56 decybeli. Zasięg działania 50 m. Kosztuje 99zł.

mamo tu jestem

2. Strażnik dziecka Angelcare – 69 zł.

Nadajnik w formie zegarka. Zasięg działania od 1 do 18 metrów w terenie otwartym. Nie będzie go tak łatwo zgubić jak misia powyżej, bo jednak zegarek nie jest tak łatwo zdjąć, szczególnie dla małego dziecka.

lokalizator dziecka

3. Lokalizator dziecka Kiddo Kidkeeper – 199zł.

lokalizator dziecka

Jesli maluszek odejdzie od rodziców dalej niż na ustalony dystans ( 4 lub 8 metrów), odbiornik zacznie wydawać sygnał alarmowy połączony z miganiem zielonej diody.

Na tym filmie możecie zobaczyć jak wygląda ten lokalizator w akcji. Osobiście uważam, ze jest za duży i nie wygodny jak dla dziecka tak i dla rodzica.

Tak mi teraz przyszło do głowy… A gdyby tak dać dziecku gwizdek? Poćwiczyć i nauczyć, żeby gwizdało głośno jak straci rodziców z oczu? Dzieci lubią takie zabawy. Mogłoby to być też praktycznym rozwiązaniem.

Swoją drogą, gdzie można kupić taki zwykły gwizdek? :)


Przeczytaj na ten temat

___________________________________________________________________________________

4 komentarze do "Jak nie zgubić dziecka na wakacjach"

  1. StanNo Gravatar pisze:

    Lokalizator Mamo Tu Jestem jest tańszy. Na allegro widzialem i w kilku sklepach. Poza tym fajny artykuł :)

  2. LolciaNo Gravatar pisze:

    Dzięki:) Rzeczywiście na allegro jest tańszy. Można kupić już za 67 zł.

  3. IwonkaNo Gravatar pisze:

    możesz na pewno kupić taki gwizdek w sklepie sportowym:))

  4. [...] Zapraszam także do przeczytania wpisu o tym Jak nie zgubić dziecka na wakacjach? [...]

Przekaż kilka słów od siebie

Copyright © 2007-2013 Mama Blog . All rights reserved.
Designed by Theme Junkie . Powered by WordPress.