Główna // Opinie o produktach i usługach,Wspólne Zabawy,Wychowanie Dziecka // Jak zainspirować się poradnikiem „365 zabaw dla bystrych brzdąców”?

Jak zainspirować się poradnikiem „365 zabaw dla bystrych brzdąców”?

Czym jest inspiracja dla mamy trzylatka? Jak się zainspirować i ciągle inspirować, żeby znaleźć w sobie chęci i siły do ciągłego wymyślenia zabaw i pomysłów? Jak w sposób twórczy przekazać mu ważne informacje…

Rodzice dzieci poniżej trzeciego roku życia – uwaga! Wszystko dopiero przed Wami! ;)

Pamiętam jak wszystko było proste i przewidywalne, kiedy Lu był malutki. Teraz jesteśmy codziennie bombardowani mnóstwem pytań i nieustającą energią naszego szkraba. Jakie to urocze ale wymagające od nas zarazem dużego zaangażowania.

Tak sobie myślę , że właściwie do trzeciego roku życia to my narzucamy rytm dziecku, ale już po trzecim roku to ono narzuca nam własne tempo;)

Maluch przestaje być maluchem i zaczyna tak naprawdę poznawać i rozumieć ten świat.

Dziecko zaczyna mówić, staje się bystre, sprytne, nagle okazuje się, że jest świetnym kombinatorem, a nawet symulantem (kiedy rano wstaje i mówi, boli mnie brzuszek, może nie pójdziemy do przedszkola?;))

W samą porę dostaliśmy z Lu poradnik „365 zabaw dla bystrych brzdąców” słynnej amerykańskiej autorki Sheili Ellison.

Dobrze jest czasem spojrzeć na zabawy z dzieckiem pod innym kątem, zobaczyć, że ciekawe i rozwijające pomysły są na wyciągnięcie ręki. Książka jest przede wszystkim zbiorem pomysłów wielu rodziców na zabawę i rozwój dziecka . Są to sprawdzone informacje.

Niektóre są mało przydatne dla naszej rzeczywistości, ale większość zdecydowanie ciekawa i każdy z rodziców może znaleźć coś interesującego dla swoich szkrabów.

Była świetna okazja, więc zabraliśmy książkę na naszą wycieczkę w góry. Biorąc pod uwagę, że byliśmy w podróży, przestudiowałam dokładnie rozdział o podróżowaniu z maluchem:)

Rozdział „Maluch w podróży” zawiera takie podrozdziały: Wspólne liczenie, Plecak małego podróżnika, Przybornik antywypadkowy, Zabawy w samochodzie, Zabawy w samolocie, Szukanie cech wspólnych, Kolorowanki z podróży, Zgadywanki i inne.

Jak widać wybór propozycji jest duży.

Nam się najbardziej spodobał pomysł na wakacyjne Pocztówki z pozdrowieniami, które podpisujemy, śmiesznie komentujemy i przesyłamy do siebie z wakacji! ;)

Fajne i rozwijające są zabawy na rozwój logiki i pamięci. Wypróbowaliśmy je w trakcie jazdy. Kilka pomysłów przyda się też na później, na kolejne wyjazdy:)

Czy macie w domu poradniki, które Was inspirują? Jak często z nich korzystacie?

Przeczytaj na ten temat

___________________________________________________________________________________

1 komentarz do "Jak zainspirować się poradnikiem „365 zabaw dla bystrych brzdąców”?"

  1. Ania (Bajkorada) pisze:

    Książka z pewnością bardzo przydatna. Rzadko korzystam z tego typu poradników (mam spory zasób zabaw i piosenek – pozostałość po studiach pedagogicznych:)), ale rodzicom jak najbardziej polecam lekturę – bo nie ma nic gorszego jak nuda np. podczas podróży samochodem:)

Przekaż kilka słów od siebie

Copyright © 2007-2013 Mama Blog . All rights reserved.
Designed by Theme Junkie . Powered by WordPress.