Główna // Mama // Panika numer 2

Panika numer 2

Dzisiaj rano byliśmy w szpitalu. Rano po obudzeniu Synek zaczął tak dziwnie zarzucać główkę do tyłu, pomyśleliśmy, że to może mieć związek z jego uderzeniem główki. Wystraszyliśmy się i pojechaliśmy na ostry dyżur. Na szczęście przed nami było tylko jedno dziecko, więc szybko trafiliśmy do chirurga. Lekarka nas mocno skrytykowała i uświadomiła, że obserwowanie przez dziecka sufitu nie jest wskazówką aby jechać do szpitala! Ponoć wczoraj w dzienniku był cały program o właśnie takich panikujących rodzicach jak my.  Często rodzice z błahych powodów jadą do szpitala i tym samym tworzą kolejkę i utrudniają szybką obserwację dzieci które tak naprawdę tego potrzebują!!!

Podsumowując: Jeśli dziecko uderzyło się, należy przyłożyć do stłuczonego miejsca coś zimnego, jeśli pojawi się duży guz albo inne martwiące rodziców objawy, należy się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu.

Dzwonimy po pogotowie tylko w sytuacjach gdy dziecko straci świadomość bądź wymiotuje.

Cieszę się, że pojechaliśmy i zbadaliśmy synka, wiemy, że wszystko z nim jest w porządku, ale słowa chirurga też przyjęłam głęboko do serca i do rozumu:))

Przeczytaj na ten temat

___________________________________________________________________________________
Kategoria: Mama Tagi: ,

Przekaż kilka słów od siebie

Copyright © 2007-2013 Mama Blog . All rights reserved.
Designed by Theme Junkie . Powered by WordPress.