Główna // Dziecko,Przedszkole // Pierwszy publiczny występ trzylatka

Pierwszy publiczny występ trzylatka

Dzisiaj w przedszkolu odbył się mini koncert z okazji Dnia Matki. Przyszłam punktualnie z aparatem, przygotowana na przedstawienie;) Wyobrażałam sobie, że będę oglądać mojego synka pełna wzruszenia, że będę popłakiwać w chusteczkę;) no i oczywiście robić zdjęcia. Aha, nic z tego!;)))

Jak tylko weszłam do sali zobaczyłam moje dziecko w pierwszym rzędzie po środeczku, z kamienną twarzą. Jak tylko usiadłam na krzesełku Lu podbiegł do mnie i zaczął płakać wniebogłosy.  Po chwili musieliśmy zejść na dół do kiosku, bo bardzo mu się zachciało pić, a sala już była pełna i wszyscy na nas czekali. Po powrocie Lu stanął z dziećmi, ale trzymając mnie za rękę;) Jak usiadłam, to usiadł ze mną, nie chciał śpiewać ani opowiadać wierszyk, chociaż znał go doskonale.

Poprosiłam synka, żeby stanął na chwilkę z kolegami i koleżankami, żebym mogła zrobić mu zdjęcie. Udało się! Mamy pamiatkę i na zdjęciu synek wygląda jakby był urodzonym artystą;), ale to była tylko chwila. Już za moment położył się na podłogę i zaczął tańczyć coś w stylu breakdance. Po czym uciekł i schował się pod krzesło… No mówię Wam, ani nie miałam czasu na wzruszenie, ani na robienie zdjęć, było śmiesznie;)

Po koncercie rozmawiałam z wychowawczyniami i powiedziały mi, że to jest zupełnie normalna reakcja dziecka. Prawie wszystkie maluchy tak się zachowują, opowiadały mi, że na pierwszym przedstawieniu wszystkie dzieci od razu rozbiegły się do swoich rodziców i ciężko było nad tym chaosem zapanować.

Więc Drodzy Rodzice, jeśli wybieracie się na pierwszy występ Waszego dziecka, nie oczekujcie zbyt wiele. Niech Wam nie będzie przykro, że Wasze dziecko nie wypowie ani słowa, wszystko jest w porządku:) To jest przecież Pierwszy raz! :))))

Przeczytaj na ten temat

___________________________________________________________________________________

1 komentarz do "Pierwszy publiczny występ trzylatka"

  1. Mama Ka pisze:

    Mati z kolei na pierwszych występach świetnie sobie radził, nawet sam się zgłaszał do śpiewania. W tym roku jest za to bardziej na nie, więc śmieję się, że ma opóźniony zapłon ;)

Przekaż kilka słów od siebie

Copyright © 2007-2013 Mama Blog . All rights reserved.
Designed by Theme Junkie . Powered by WordPress.