Główna // Wspólne Zabawy,Zakupy // Pocięliśmy tony papieru

Pocięliśmy tony papieru

Za każdym razem kiedy Malutki widzi u mnie w rekach nożyczki, prosi (czytaj skacze i awanturuje się) abym mu je dała. Dlatego kupiłam dla niego dziecięce plastikowe, które są w miarę bezpieczne.

Nożyczki są przeznaczone dla dzieci od 3 roku życia, ale kupiłam mu żeby miał swiadomość, ze też ma swoje. Bawimy się nimi wspólnie, nie biega z nimi po mieszkaniu.

Nasza  zabawa polegała na cięciu papieru. Ja trzymałam kartkę, a Lu trzymając obiema rekami nożyczki starannie ciął. Pocieliśmy sporo starych gazet. Cały twórczy proces zajął nam niecałe pół godziny, po tym to już było sprzątanie:)  Ogólnie bardzo synkowi się podobało. Było mu troszke niewygodnie ze względu na brak doswiadczenia, ale chlopak bardzo się starał;)

Wycięłam mu taką papierową rybę z którą biegał po mieszkaniu, krzycząc IBA! :)))

zabawy z dwulatkiem

Dwa  latka to zdecydowanie za wcześnie na sprytne wycinanie różnych kształtów. Coraz częściej się upewniam, że jeśli producent zaznacza, że określony produkt jest nieodpowiedni do wieku dziecka, dziecko się tym słabo zainteresuje lub będzie miało trudności ze zrozumieniem i opanowaniem. Po prostu na wszystko musi przyjść swój czas.

p.s. Zestaw firmy Crayola zawiera 3 pary nożyczek o różnych kolorach i ostrzach  (zębate, pofalowane i zwykłe), kosztuje ok. 15 zł za komplekt.

Przeczytaj na ten temat

___________________________________________________________________________________

Przekaż kilka słów od siebie

Copyright © 2007-2013 Mama Blog . All rights reserved.
Designed by Theme Junkie . Powered by WordPress.