Główna // Dieta Malucha,Opinie o produktach i usługach // Słodycze dla maluchów

Słodycze dla maluchów

Jestem przekonana, że słodycze dla małego dziecka, nie są aż tak niezbędnym składnikiem diety. No bo cóż takiego szczególnie korzystnego zawiera ciasteczko lub czekolada?

Na szczęście sama nie jestem wielbicielką słodyczy. Całą ciążę udało mi się przetrwać bez drożdżówek i czekolady. Bałam się, że przytyję no i jakoś specjalnie mi się nie chciało słodkiego. Pamiętam, tuż przed moim porodem, znajomi przyszli do nas na herbatkę i przynieśli ze sobą przepyszną czekoladę. Po raz pierwszy będąc w ciąży tak mi bardzo smakowała:)

W naszym domu nie ma leżacych na stole ciasteczek, nie kupujemy cukierków. Oczywiście co jakiś czas nachodzi nas ochota na coś słodkiego. Kupujemy wtedy jakieś ciastka, sernik, czekoladę.

Wcześniej za każdym razem proponowaliśmy synkowi, ale krzywił się i nie chciał jeść, co nas bardzo cieszyło:) Teraz już jest większy i obserwuje inne dzieci. Skoro inne dzieci jedzą to i on musi. Chociaż nie do końca mu smakuje, to i tak musi zjeść, a przynajmniej ugryźć;)

Najczęściej kupujemy mu batoniki Hippa i misie lubisie (zjada tylko biszkopt, krem oddaje rodzicom;)). Póki co w zupełności wystarcza, oby tak dalej:)

Mniej słodyczy, zdrowsze zęby, tak?

p.s. batonik Hipp jest wyprodukowany z suszonych owoców i soku owocowego z dodatkiem zboża i wit. C. Przeznaczony dla dzieci powyżej 1 roku życia. Jest dostępny w trzech różnych smakach: brzoskwinia, banan, maliny (ma lekko kwaśny posmak, synkowi najmniej smakuje). Kosztuje ok. 3 zł. Kupowałam je w Carefourze i Almie. W innych sklepach nie widziałam.

Przeczytaj na ten temat

___________________________________________________________________________________

1 komentarz do "Słodycze dla maluchów"

  1. Dag pisze:

    Mojemu chłopakowi w ogóle nie posmakowały tego rodzaju batoniki dla dzieci :-( Za to normalne słodycze bardzo :-)

Przekaż kilka słów od siebie

Copyright © 2007-2013 Mama Blog . All rights reserved.
Designed by Theme Junkie . Powered by WordPress.