Główna // Dziecko,Zdrowe Dziecko // Super Bohater walczy z wirusami!

Super Bohater walczy z wirusami!

Wpis sponsorowany przez Bebiko

Jak już pisałam na moim mikroblogu (prawy boczny pasek) jesteśmy przeziębieni i zawirusowani. Najpierw zachorował synek, a po nim i ja się  rozchorowałam. Malutki najprawdopodobniej złapał jakiegoś wirusa. Przez 4 dni chorobie towarzyszyła gorączka w okolicach 38 stopni. Od samego początku do teraz utrzymuje się katar i uporczywy kaszel. Kilka dni temu napady kaszlu były tak mocne, że chciałam jechać z Lu na pogotowie.

Apetyt dopiero wczoraj się pojawił. Przedtem jadł bardzo mało, prawie nic. Ratowało nas tylko mleko. Synek wypijał je 3 razy dziennie po 150-180ml.

Mamy całe mnóstwo syropów, kropli, które trzeba wypijać 3 razy dziennie. Dzielnie przekonują synka w połykaniu tego wszystkiego takie oto wirusowo-kaszlowe potworki.

- Synku, wypij syropek i pójdziemy narysować kaszelek;) Proszę bardzo, nie ma problemu. Syrop połykany jest wtedy z ogromną przyjemnością;)

Spójrzcie, po lewej to Pan Kaszelek, którego zwalcza dzielny Pan Syropek. Ma w ręku specjalny wodny miecz, z którego polewa syropem kaszel. Kaszel w przerażeniu ucieka z organizmu do lasu,  a teraz zabieramy się za wirusy…;) Ogólnie jestem przeciwko przemocy, ale dla wirusów i choróbsk nie ma litości!

A tu jest cała rodzinka: Tata Wirus, Mama i małe Wirusiątko z jednym sterczącym ząbkiem. Lu był zszokowany i zapytał: „czemu on ma tylko jednego zęba???”

Jak widać na powyższych obrazkach, zawsze jest sposób na wypicie niesmacznych leków.

A jakie są Wasze patenty na przekonanie swoich pociech, żeby dzielnie walczyły z chorobami?

Przeczytaj na ten temat

___________________________________________________________________________________

2 komentarze do "Super Bohater walczy z wirusami!"

  1. Netka pisze:

    My nie mamy jeszcze patentu. A przydalby sie bo i my chyba zlapalismy wirusa. No, chyba ze to tylko zabki…W kazdym razie Kiki jest pod baczna obserwacja ;)

  2. Lolka pisze:

    A my jestesmy do konca tygodnia na antybiotyku. 10 dni w domu! Odwoluje wszystko co mowilam na temat spacerow;-) Juz nie moge sie do czekac az wyjdziemy z domu! Kochane Dziewczynki sciskamy Was:-)) Nie chorujcie!

Przekaż kilka słów od siebie

Copyright © 2007-2013 Mama Blog . All rights reserved.
Designed by Theme Junkie . Powered by WordPress.