Główna // Piękna Mama,Zakupy // Termoloki

Termoloki

Ostatnio chodzi mi po głowie zakup termoloków. Mam długie włosy i już mi się znudziło ich codzienne modelowanie prawie w ten sam sposób. Generalnie chcę aby były podniesione u nasady i lekko pofalowane. Modelowanie szczotką nie zaliczam do swoich mocnych stron, dlatego pomyślałam, że termoloki, te o grubszych wałkach mogą być dobrym rozwiązaniem.

Rozmawiałam z fryzjerką do której chodzę i powiedziała mi, że rzeczywiście pomysł jest dobry. Termoloki są ponoć wygodne w uzyciu, z tym, że trzeba się wczuć przez chwilę. Przed nakręceniem włosów dobrze jest nawilżyć je lotionem do kręcenia włosów, pianka może je zbytnio obciążyć.

Czy termoloki niszczą włosy? Według fachowców są ponoć mniej drastyczne dla włosów od powiedzmy lokówki czy prostownicy. Należy jednak stosować je z umiarem, czyli nie codziennie. Musimy też dbać o włosy, stosować odżywki, maseczki oraz inne zabiegi i specyfiki wzmacniające i nawilżające nasze włosy.

Z opisu producentów wynika, że termoloki to świetne urządzenie do kręcenia włosów. Przy ich pomocy uzyskamy naturalny, mięsisty (cokolwiek to oznacza) skręt. Włosy uzyskają objętość i będą naturalnie wyglądać. No cóż, zobaczymy.

Chyba zdecyduję się na zakup termoloków  firmy Babyliss. W zestawie jest 5 grubych termoloków ( 4 i 4,5 cm).

termoloki blog

Podobny zestaw ma również Revlon. Z tym że cena jest wyższa o 70 zł. Moc jest taka sama 200W.

termoloki

Chyba najpopularniejsze w sieci są termoloki firmy Remington. Mają w zestawie aż 20 termoloczków o różnej szerokości. Przy ich pomocy można prawdopodobnie nakręcić całą burzę loków. Cena też dosyć przystępna. Dodatkowo wałki mają klips który ułatwia przytrzymanie pasemek włosów.

termoloki Remington

Dosyć dobrze wypadają w opisach i recenzjach termoloki firmy Babyliss. W zestawie również 20 wałków. Cena 209 zł. Moc 400 W. Ceramiczne termoloki pokryte są welurem, najnowsze technologie i takie tam. Ja mam prostownicę Babylissa. Z opisu wynikało, że jak dostanę ten sprzęt to umrę z wrażenia;) Tak naprawdę zwykła prostownica, taka sama jak ma moja siostra za 20 zł z targu. No może troszkę ładniejsza.

termoloki babyliss

Oczywiście wszystkie wymienione przeze mnie modele termicznych wałków są profesjonalne, ale te poniżej oprócz tego, że są profesjonalne mają ceramiczny rdzeń pokryty aksamitem! Moc mają 400W, czyli tyle samo co powyżej, ale kosztują o 60 zł drożej, bo aż 270 zł. Producent również Babyliss. Za co się płaci więcej? Najwyraźniej za aksamit. Prawdę powiedziawszy myślę, że te dwa modele w praktyce niczym się od siebie nie różnią oprócz wyglądu. A może jednak się mylę?

termoloki firmy Babyliss

Przeczytaj na ten temat

___________________________________________________________________________________
Kategoria: Piękna Mama,Zakupy Tagi: ,

Przekaż kilka słów od siebie

Copyright © 2007-2013 Mama Blog . All rights reserved.
Designed by Theme Junkie . Powered by WordPress.