Główna // Gdzie z dzieckiem?,Rozwój Twórczy,Wspólne Zabawy // Warsztaty kulinarne dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci

Na weekendzie wzięliśmy z Lu udział w warsztatach kulinarnych. Zajęcia były przeznaczone dla dzieci. Ja tylko podawałam ciasto, robiłam zdjęcia i częstowałam się słodyczami;)

Dzieci dostały profesjonalne fartuchy i czapki, po czym zaczęły wykrawać ciasteczka z uprzednio przygotowanego ciasta francuskiego.

Po wykrojeniu ciasteczka zanosiło się do piecyka, gdzie po 10 minutach dostawało się je z powrotem, chrupiące i pyszne;)

Najciekawszą częścią warsztatów było ozdabianie słodyczy. Lu postawił na biel. Ciastka w jego wykonaniu były posypane cukrem pudrem i białą czekoladą:)

Wszystkie dzieci były mocno zaangażowane  w to co robią. Cały proces pochłaniał  je bez reszty. A my – rodzice,  z zachwytem obserwowaliśmy naszych małych i zdolnych kucharzy:)


Przeczytaj na ten temat

___________________________________________________________________________________

2 komentarze do "Warsztaty kulinarne dla dzieci"

  1. Julcia pisze:

    My z Julcią uwielbiamy wspólne gotowanie! Powiedziałabym nawet, że to niezwykle zbliża rodzica z dzieckiem. Na prawdę polecam!

  2. Piotr pisze:

    Z pewnością takie spotkanie na warsztatach to dla dziecka super zabawa tylko co z kształtowaniem nawyków żywieniowych…cukier,cukier,cukier !

Przekaż kilka słów od siebie

Copyright © 2007-2013 Mama Blog . All rights reserved.
Designed by Theme Junkie . Powered by WordPress.