Zabawa ciastoliną

rozwój dwulatka

Mamy w najbliższym sklepie dziecięcym zaprzyjaźnioną ekspedientkę. Pani ma synka w podobnym wieku do naszego i zawsze kiedy coś kupujemy chętnie nam doradza. Jest to bardzo pozytywna osoba, dobrze we wszystkim się orientuje i coś mi się wydaje, że jej synek ma już prawie wszystkie zabawki dostępne w Smyku;)

Właśnie ona nam doradziła dobrych parę miesięcy temu zakup ciastoliny. Pierwszy zestaw kupiliśmy w Mothercare. Była w nim ciastolina w różnych kolorach, wałek, plastikowy nóż do krojenia, różne foremki. Synkowi bardzo się spodobało! Wspólnie lepiliśmy figurki, wałkowaliśmy ciasto i robiliśmy makaron. Zrobiliśmy też przepyszną pizzę:) Malutki często też sam się bawił, aczkolwiek dużo było po tym sprzątania, ciastolina w maciupeńkich kawałeczkach latała po pokoju.

ciastolina dla dwulatka

Ciastolina jest mięciutka, malutkie paluszki bez problemu czynią z niej cuda. Nie brudzi ubrań, jedynym minusem jest to, że szybko wysycha i się kruszy. Trzeba pamiętać, żeby po zabawie dokładnie ją wygnieść, uformować w jeden kawałek i włożyć do szczelnie zamykanego opakowania.

Następny zestaw kupiliśmy firmy Play-Dooh, ponoć właśnie ciastolina tej firmy pojawiła się jako pierwsza na rynku. Za 6 opakowań zapłaciłam ok. 25 zł. Synek długo się nią bawił, dawałam mu tylko po jednym kolorze do zabawy. Na początku dostał wszystkie i po 5 minutach powstał jedny wielki nieokreślony kolor;)

Śmiało polecam Waszym Maluszkom zabawę z ciastoliną. Myślę, że każdego malucha potrafi zainteresować lepienie, gniecenie, krojenie lub ostatecznie rozrzucanie ciastoliny po mieszkaniu;) A potem można wspólnie pozamiatać lub odkurzyć, dla dziecka to też rozwijająca i pouczająca zabawa:)))))))))))))

Wymienione przeze mnie ciastoliny firmy Play-Doh (kupione w Smyku) i Soft Stuff ( w Mothercare) są godne polecenia. Innych nie próbowaliśmy, teraz dokupuję synkowi właśnie Play-Doha ciastolinę w pojedynczych opakowaniach po 6 zł za sztukę. Ponoć ciastolina z Tesco też jest dobra i nie droga, ale spotkałam się na jednym z forum z informacją, że może uczulać.

Ciastolina długo była u nas zabawą numer 1, ale teraz ją mocno przyćmiły fascynujące klocki Lego:)


Przeczytaj na ten temat

___________________________________________________________________________________

Przekaż kilka słów od siebie

Copyright © 2007-2013 Mama Blog . All rights reserved.
Designed by Theme Junkie . Powered by WordPress.