Główna // Opinie o produktach i usługach,Wspólne Zabawy,Zabawki dla Dzieci // Zabawa w chirurga plastycznego;)

Zabawa w chirurga plastycznego;)

Dzisiaj jest podsumowujący wpis poświęcony zabawom z pianką do lepienia firmy Moon Dough.

Zaczęło się od formowania różnych zwierzaczków. Lu stwierdził, że one nie są doskonałe i zaczął je poprawiać. Poprawianie polegało na obcinaniu główki lub nóżki.. Zaproponowałam synkowi, żeby zrobił to delikatnie. Pokazałam Lu jak można zrobić oczka i wygładzić mordkę konikowi nie obcinając mu przy tym kończyn;)

Lu dostał kurczaka i wspaniale go wymodelował, świetnie mu poszło! Oto nasze dzieła:) Zgadliście gdzie jest kurczak a gdzie koń?;)

Podsumowanie:

1. Do samodzielnej zabawy polecam piankę dzieciom powyżej 4 roku życia, chyba że mniejsze dziecko potrafi się skupić i ładnie bawi się samodzielnie. Mój trzylatek potrzebował mnie cały czas do zabawy:)

2. Na pewno odradzam jej kupowanie dziecku poniżej 3 roku, maluch po prostu ją rozkruszy.

3. Nie ma co się łudzić, piankę do lepienia musimy sprzątać tak samo jak wszystko inne. Trzeba się przyłożyć, żeby wykurzyć ją z dywanu lub ubrania. Na ciemnych spodniach pozostały ślady, po wypraniu zniknęły.

4. Jak już wspominałam pianka jest bardzo lekka i łatwo się kruszy. Chciałabym zobaczyć kogoś kto zbiera ją cierpliwie okruszek po okruszku w wielką kulę. Mój mąż ją całą odkurzył, bo stwierdził, że to jednorazówka;) Po każdej zabawie pianki jest mniej, część materiału chcąc nie chcąc wyrzucamy. Więc dosyć szybko trzeba dokupić nową piankę.

5. Moim zdaniem warto jest zaproponować dziecku piankę do lepienia z tego względu, że ma ona ciekawą konsystencję, jest inna niż ciastolina i plastelina. Mojemu dziecku bardzo się spodobała:)

Piankę można kupić tutaj

Przeczytaj na ten temat

___________________________________________________________________________________

3 komentarze do "Zabawa w chirurga plastycznego;)"

 1. Mama Ka pisze:

  My ze sprzątaniem nie mamy większego problemu, ale też i Mateusz jest sporo starszy i może po prostu mniej kruszy? ;)

 2. LolciaNo Gravatar pisze:

  Być może, bo u nas ze sprzątaniem wszystkiego jest problem. Było już nawet ok, ale od momentu kiedy Lu poszedł do przedszkola, całą naukę sprzątania zaczynamy od nowa, nie wiem dlaczego tak się dzieje…

 3. AguQ pisze:

  aż sama mam ochote się pobawić…;)

  agurki.blog.pl

Przekaż kilka słów od siebie

Copyright © 2007-2013 Mama Blog . All rights reserved.
Designed by Theme Junkie . Powered by WordPress.