Dowiedz się jaki program jest odpowiedni dla Twojego prania!

Pralki automatyczne to podstawa w wielu domach, ale jakie programy powinny one mieć? Dostępnych jest wiele opcji, więc podjęcie decyzji, które z nich są dla Ciebie odpowiednie, może być trudne. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze programów do użycia w pralce automatycznej.

Heavy Duty (HD)

Ta opcja doskonale nadaje się do mocno zabrudzonych ubrań i reszty prania, w tym ręczników, koców i dżinsów. Obejmuje dwie godziny prania z godziną dodatkowego płukania, aby usunąć pozostałości mydła, które mogą powodować plamy podczas suszenia. Jeśli masz w domu dużo ręczników lub lubisz używać ciemniejszych kolorów do prania, ten program może być dla Ciebie dobrym wyborem. Ponadto, jeśli nie chcesz się martwić, że zapomnisz wypłukać maszynę przed uruchomieniem suszarki, ta opcja jest doskonałym wyborem.

Normal

Ten program jest standardowym ustawieniem w wielu pralkach i oferuje największą różnorodność pod względem tego, co można prać. Nadaje się do lekko zabrudzonych ubrań i dobrze sprawdza się przy większości rodzajów materiałów. Jeśli nie masz konkretnych potrzeb w zakresie prania, ten program jest dobrym wyborem.

Wrinkle Free (WF)

Ta opcja jest idealna dla tych, którzy wolą wieszać swoje ubrania, zamiast wkładać je do suszarki. Obejmuje specjalny cykl, który wykorzystuje wysokie ciśnienie wody, aby pomóc usunąć zagniecenia z ubrań podczas prania, dzięki czemu będą mniej widoczne po wysuszeniu. Jeśli masz dużo rzeczy, które trzeba wyprasować lub nie podoba Ci się myśl o konieczności natychmiastowego wieszania ubrań, ten program jest dla Ciebie doskonałym wyborem.

Super Whites (SW)

Ta opcja została stworzona dla tych, którzy chcą, aby ich biel była bardziej wyrazista pod względem koloru i jasności.

Delicates (D)

Ta opcja jest idealna dla tych, którzy mają ubrania, które łatwo ulegają uszkodzeniu w pralce lub suszarce. Obejmuje delikatny cykl, który wykorzystuje niższy poziom wody niż większość innych cykli, co czyni go idealnym wyborem dla osób, które chcą prać takie rzeczy, jak biustonosze i bielizna. Jeśli masz delikatne ubrania, które wymagają specjalnego traktowania, ten program jest dla Ciebie dobrym wyborem.

Colors (C)

Ta opcja pomaga w usuwaniu plam z kolorowych ubrań, dlatego jest idealna dla osób, które często używają w praniu wybielacza lub innych środków wybielających. Obejmuje dwa różne cykle: jeden do użytku codziennego, a drugi do użytku specjalnego. Cykl dzienny sprawdza się dobrze przy większości prania, natomiast cykl specjalny można stosować, gdy niektóre ubrania są poplamione różnymi rodzajami barwników. Jeśli masz dużo kolorowych rzeczy, które trzeba wyprać lub jeśli chcesz użyć wybielacza do prania, ten program jest dla Ciebie dobrym wyborem.

Decyzja, jakich programów użyć w pralce automatycznej, może być trudna i często zależy od potrzeb Twojego gospodarstwa domowego. Jest wiele rzeczy do rozważenia przy wyborze tych, które będą najlepsze dla Ciebie i Twojej rodziny; na przykład, ile czasu zajmuje wykonanie określonego prania, jak dobrze niektóre materiały są czyszczone w określonych cyklach i jakie rodzaje plam znajdują się na odzieży. Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego Jakie programy powinny posiadać pralki automatyczne? tutaj.

Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie pralki mają swoje własne, unikalne programy, więc wybór tego, który będzie dla Ciebie najlepszy, może być trudny. Jeśli nie widzisz tutaj programu, którego chcesz użyć, zapoznaj się z instrukcją lub zadzwoń do producenta, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez niego programach.

Dodaj komentarz