Jak przygotować ciało na wiosnę?

Zima sprawia, że najchętniej przespałabyś wszystkie zimne i ciemne miesiące. Nasz organizm przechodzi w tryb hibernacji. Długie i zimne wieczory sprawiają, że większość czasu spędzamy na kanapie przed telewizorem, podjadając ulubione chipsy i słodycze. Nadchodząca wiosna sprawia, że zauważamy to, że ubrania stają się za ciasne i zaczynamy planować jakieś aktywności fizyczne. Postaramy się pomóc w przygotowaniach do rozpoczęcia cieplejszych miesięcy w roku.

Dieta

Pełnowartościową dietę powinno się utrzymywać cały rok, ale zdajemy sobie sprawę, że zima i jesień są ciężkimi miesiącami do funkcjonowania i życia. Podejmij zatem kilka wyzwań, które powoli pomogą ci wejść w cieplejsze miesiące. Zacznij od picia szklanki wody przed posiłkiem. Woda wypełnia w sposób naturalny nasz żołądek i sprawia, że zjemy mniejszy posiłek. Ponadto wypłukuje toksyny z naszego organizmu oraz nawadnia naszą skórę od wewnątrz po zimie. Pamiętaj o codziennym jedzeniu śniadania. Odpowiednia dawka energii z samego rana sprawi, że nie będziesz czuła potrzeby jedzenia niezdrowych przekąsem wieczorem. Do śniadania warto dołożyć jagody. Mają one ogromną ilość przeciwutleniaczy. Jagody jako dodatek do płatków owsianych sprawią, że śniadanie będzie pyszne i zdrowe. Warto jeść codziennie jabłko. Jest zdrową i szybką przekąską, która wypełnia nasz żołądek, dostarczając przy tym niezbędnych witamin i błonnika. Jeżeli zainteresował cię ten temat zapraszamy na stronę makeuplady.pl, tam znajdziesz dużo więcej codziennych inspiracji.

Aktywność fizyczna

Czy wiesz, że codzienne utrzymywania aktywności fizycznej sprawi, że będziesz dużo lepiej się czuła? Nie potrzebujesz do tego specjalnych przyrządów. Najprostszym sposobem na aktywność jest spacer i bieg. Można to robić wszędzie i jedynie musisz mieć wygodne buty. Ten rodzaj aktywność szczególnie wiosną jest miły i przyjemny, bo możemy obserwować budzącą się do życia przyrodę. Pamiętaj jednak by zarówno przed chodzeniem jak i po porozciągać mięśnie. Dzięki temu nie grozi ci żaden uraz. Ponadto jeśli dojdziesz do formy i postanowisz zwiększyć zakres swojej aktywności fizycznej, będzie ci dużo łatwiej zacząć. Następnym krokiem będzie dodanie treningu siłowego. Jego częstotliwość nie powinna być większa niż dwa czy trzy razy w tygodniu. Taki trening wzmocni twoje mięśnie, spali zbędną tkankę tłuszczową. Czy wiesz, że swoją kondycję możesz budować również dodatkowymi spacerami? Wybierając się gdzieś autem, zaparkuj dalej niż pod drzwiami urzędu czy sklepu. Taki nadprogramowy spacer sprawi, że szybciej wrócisz do pełnej formy.

Zasady zdrowego życia

Ważnym elementem naszego życia a przede wszystkim zdrowego życia jest sen. Jest często pomijanym aspektem naszego życia, głównie ze względu na źle postawione priorytety. To sen jest odkładany na później, bo musimy coś zrobić, wykonać, coś dokończyć w pracy. I tutaj popełniasz błąd. Wypoczęty organizm lepiej funkcjonuje w ciągu dnia i łatwiej jest się skupić na wykonywanych obowiązkach. Na makeuplady.pl znajdziesz wiele innych pomocnych rad w kwestii zdrowego trybu życia.

Dodaj komentarz