Peruka dla osoby starszej – jaką wybrać?

Wybór peruki dla osoby starszej nie powinien się różnic od zakupu wyrobu dla kogoś młodszego. Nie pozwól się ograniczać i zapomnij o swoim wieku! Nie on jest najważniejszy – liczy się przede wszystkim to, jak czujesz się w danej peruce, a także jak w niej wyglądasz. Dopasuj ją zarówno do swoich preferencji, jak i typu urody. Dzięki temu poczujesz się w niej komfortowo i… pięknie! Niezależnie od wieku.

Osoby starsze decydują się na noszenie peruki z różnych powodów. Przede wszystkim tracą włosy na skutek wieku, a także różnych chorób. Niekiedy chcą ukryć siwą fryzurę, bez konieczności jej farbowania. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się wyroby perukarskie, za pomocą których można szybko i skutecznie odmienić wizerunek. Produkty są odpowiednie zarówno dla osób młodych, jak i starszych. Nie ma znaczenia, kto zamierza je nosić – nie warto dopasowywać ich do wieku, a jedynie do indywidualnych upodobań i urody.

Doradca klienta pracujący w sklepie z perukami Świat Peruk mówi: Osoby starsze mają duży problem z wyborem odpowiedniej peruki. Zastanawiają się, czy dany wyrób im pasuje i czy jest odpowiedni w ich wieku. Zawsze w takiej sytuacji powtarzamy: nie liczy się wiek, a wyłącznie własne samopoczucie! Dlatego namawiamy do zakupu indywidualnie dobranych peruk.

Jakie peruki są najlepsze dla osób starszych?

Wyroby perukarskie są dostępne w różnych kolorach, długościach i rozmiarach. Najważniejsze jest ich dopasowanie pod względem obwodu głowy. Peruka nie może być zbyt ciasna ani za luźna. Przed jej zakupem dokładnie zmierz obwód głowy i na tej podstawie rozpocznij wybieranie produktu. Poza tym zastanów się nad wyglądem pożądanej peruki. Osoby starsze wcale nie muszą nosić krótkich fryzur! Takie przekonanie utarło się w społeczeństwie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by emeryci mieli długie włosy. Jeśli takie Ci się spodobają, wybierz perukę zgodnie z własnymi preferencjami.

Podczas wyboru peruki postaw na model naturalny lub syntetyczny. Peruka z prawdziwych włosów wyróżnia się lepszą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Świetnie sprawdza się do noszenia na co dzień oraz na różne wyjścia. Bardzo ważne jest, aby dopasować wyrób noszony na głowie do rysów twarzy. Każdemu pasuje inna peruka, dlatego najlepiej udać się do sklepu i poprzymierzać różne modele. Warto wziąć ze sobą osobę zaufaną, która doradzi. Na podpowiedź można liczyć również ze strony sprzedawców w takim salonie.

Dodaj komentarz