Trwałe perfumy damskie – gdzie ich szukać?

Trwałość perfum to jedno z najważniejszych kryteriów, którymi kierujemy się przy ich wyborze. Każdej z nas zależy na tym, aby zakupiony zapach utrzymywał się jak najdłużej. Od czego więc zależy trwałość perfum? O czym pamiętać podczas ich stosowania? Podpowiadamy.

Od czego zależy trwałość perfum?

Na trwałość perfum składa się kilka czynników. Zdecydowanie największe znaczenie ma ich jakość. Im bardziej jakościowe produkty, tym większe prawdopodobieństwo, że będą dłużej trzymały. Wiąże się to jednak z wyższą ceną. Drugim czynnikiem, który odpowiada za trwałość zapachu jest stężenie ekstraktu. Im jest ono niższe, tym krócej utrzymywać się będzie zapach. Najbardziej skuteczne są olejki eteryczne naturalnego pochodzenia.

Największe stężenie olejków eterycznych znaleźć możemy w ekstraktach perfum. Tuż za nimi na liście znajdują się same perfumy, które posiadają większe stężenie niż wody perfumowane oraz wody toaletowe. Warto zdawać sobie również sprawę, że to jak pachnie dany zapach uzależnione jest w dużym stopniu od pH skóry oraz jej nawilżenia. Trwałe perfumy damskie znaleźć można odwiedzając stronę internetową perfumypremium.pl.

O czym należy pamiętać stosując perfumy?

W temacie trwałości zapachu nie mniej ważne od samej jakości perfum jest sposób ich stosowania. O czym należy pamiętać, żeby zapewnić sobie długotrwały zapach? Sposobem, który zapewnia nieco większą trwałość perfum jest nakładanie ich na miejsca ciepłe, czyli takie, gdzie przepływa krew. Są to np. przeguby dłoni, zgięcia łokci, czy miejsce pomiędzy piersiami. Zapewni to zapachowi nieco dłuższą żywotność.

Stosując perfumy należy również pamiętać, że nasz węch szybko się do nich przyzwyczaja. Jeżeli używamy konkretnych perfum codziennie to dosyć szybko przestaniemy je wyczuwać. Nie oznacza to, że przestały one pachnieć. Jest to po prostu znak, że nasz węch przyzwyczaił się do ich obecności. W takiej sytuacji warto zapytać się innej osoby, czy są one wyczuwalne, ponieważ uporczywie dokładanie ich ilości sprawi, że zapach stanie się zbyt intensywny.

Dodaj komentarz