Wkładki laktacyjne wielorazowe — sprawdź, jak wybrać najlepsze

Wkładki laktacyjne wielorazowe są produktami przydatnymi dla wszystkich mam. Nie tylko tych, które karmią piersią, ale również w okresie przed narodzeniem dziecka. Ich zadaniem jest ochrona bielizny przed zabrudzeniem mlekiem i zapewnienie kobiecie jak najwyższego komfortu. Jak jednak wybrać najlepsze? Podpowiadamy. 

Czym są wkładki laktacyjne?

Wyróżnia się wkładki laktacyjne wielorazowe, a także jednorazowe. Te drugie wyprodukowane są z bawełny i jak sama nazwa wskazuje, kiedy zostaną zabrudzone, należy je wyrzucić. Z kolei te pierwsze są ciekawą i ekologiczną alternatywą dla nich, ponieważ generują mniej odpadów. Są wykonane z materiału, który może być prany w pralce. Niezależnie od wyboru konkretnego modelu, ich zadaniem jest ochrona bielizny przed zabrudzeniem mlekiem. Poprawiają komfort życia młodych mam, które często wstydzą się niekontrolowanych wycieków pokarmu i mokrych, nieestetycznych plam wokół sutków.

Jakie są najlepsze wkładki laktacyjne wielorazowe?

Poszukując najlepszych wkładek laktacyjnych wielorazowych, warto zastanowić się nad swoimi potrzebami i preferencjami co do tego produktu. Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj materiału, z którego są wykonane. Może to być bawełna, bambus, a także silikon. Musi być on przewiewny i nie ograniczać skórze dostępu do powietrza. Z tego powodu wszelkie wkładki wykonane z tworzyw sztucznych, bądź te z dodatkiem poliestru zwiększają ryzyko infekcji.

Kolejnym aspektem, jaki warto wziąć pod uwagę, wybierając wkładki laktacyjne, jest ich chłonność. Tutaj również istotny jest materiał, z którego są wykonane, ale także jego grubość. Nie bez znaczenia pozostaje również kształt takich produktów — powinien być dostosowany do preferencji młodej mamy i zapewniać jej swobodę ruchów.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów wkładek laktacyjnych. Z tego powodu każda młoda mama znajdzie model dostosowany do swoich potrzeb. Warto jednak postawić na produkt, który zapewnia maksymalny komfort.

 

Dodaj komentarz