Bezpieczne zboża dla niemowlęcia – mamo, czy wiesz, gdzie ich szukać?

Organizm niemowlęcia jest wyjątkowo delikatny i wrażliwy. Wymaga specjalnego traktowania, pielęgnacji, a także dopasowanego sposobu żywienia – nie każdy produkt odpowiedni dla dorosłego będzie dobrym wyborem dla malucha. Właśnie dlatego w tej kwestii warto zaufać produktom przeznaczonym specjalnie dla najmłodszych.

To, w jaki sposób dziecko jest żywione w początkowym okresie swojego życia (1000 pierwszych dni życia), ma ogromny wpływ na harmonijny rozwój oraz funkcjonowanie jego organizmu. Żywność podawana maluchowi powinna wspierać te procesy, a jednocześnie odpowiadać na szczególne wymagania niemowlęcia. Kiedy układ pokarmowy, wątroba czy mechanizmy immunologiczne dopiero się kształtują, kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo produktów, jakie każdego dnia pojawiają się w jadłospisie dziecka. Jednocześnie warto pamiętać, że apetyczny wygląd czy ładny zapach nie są synonimem odpowiedniej jakości. Dotyczy to również produktów zbożowych, które zaraz po warzywach i owocach na stałe powinny zagościć w codziennym jadłospisie niemowlęcia.

Najlepszy wybór dla najmłodszych

Niemowlę to nie mały dorosły – nie jest jeszcze gotowe na posiłki ze stołu rodziców. Właśnie dlatego, z myślą o potrzebach najmłodszych tworzone są produkty, w tym kaszki, przeznaczone specjalnie dla nich, ze wskazaniem wieku na opakowaniu. Takie oznaczenie to dla rodziców wskazówka przy wyborze żywności dopasowanej do etapu rozwoju dziecka. To także gwarancja tego, że taka żywność spełnia wyjątkowo restrykcyjne normy jakości, które są określone przez prawo polskie i europejskie.

To, co dobre i bezpieczne dla maluszka

Do kategorii produktów dedykowanych niemowlętom i małym dzieciom należy linia aż 15 kaszek BoboVita PORCJA ZBÓŻ bez dodatku cukru. To propozycje, które zawierają tylko naturalnie występujące cukry, pochodzące ze zbóż, owoców i mleka modyfikowanego.

Ponadto charakteryzuje je:

  • 0% konserwantów*,
  • 0% barwników*,
  • 0% wzmacniaczy smaku*.

* Zgodnie z przepisami prawa.

Dzięki nim maluszek każdego dnia może odkrywać smak nawet 7 rodzajów różnorodnych i wartościowych zbóż – pszenicy, owsa, ryżu, prosa, kukurydzy, jęczmienia oraz żyta. Wszystkie spełniają wyjątkowo restrykcyjne normy jakości – nawet do 1000 razy [1] bardziej surowe niż dla zbóż zawartych w produktach ogólnodostępnych, przeznaczonych dla dorosłych. Są uprawiane wyłącznie przez zaufanych dostawców na specjalnie wybranych polach. Jeszcze zanim powstanie z nich kaszka, muszą zostać dokładnie przebadane – każda ich partia przechodzi nawet ponad 600 testów jakości i bezpieczeństwa. Wraz z mlekiem modyfikowanym stanowią dla malucha odpowiednią kompozycję cennych składników w wielu pysznych owocowych smakach.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.


[1] Dotyczy norm dla pestycydów w zbożach. Żywność dla niemowląt i małych dzieci spełnia normy bezpieczeństwa i jakości produktu wynikające z prawa europejskiego i krajowego. Normy te są o wiele bardziej restrykcyjne w porównaniu z żywnością ogólnego przeznaczenia.

Dodaj komentarz