Dzieci kochają bajki, a co na to producenci?

Dzieci uwielbiają oglądać przygody bajkowych bohaterów. Mogą całe godziny śledzić ich losy w kinach, przed telewizorem czy w internecie. Takie zainteresowanie musi liczyć się z odpowiedzią producentów akcesoriów, zabawek czy innych treści multimedialnych. Właśnie dlatego mamy do czynienia z taką ekspansją bajkowych akcesoriów, gier, zabawek, a nawet ubrań, które mogą potęgować doświadczenia i emocje wyciągnięte przez dzieci z ulubionej bajki.

Bajkowe akcesoria na sklepowych półkach

Producenci bajek i filmów dokładnie wiedzą, jak wzmacniać zainteresowanie dzieci treściami, które tworzą. Wystarczy wejść do sklepu z zabawkami, by zobaczyć na półkach całą gamę różnorodnych artykułów, które nawiązują do ulubionych przez nasze pociechy światów i bohaterów. To samo dotyczy księgarni, sklepów z artykułami szkolnymi czy ubraniami, a także zwykłych marketów, które w swoich ofertach – sezonowo lub na stałe – mają produkty z bajkowymi lub filmowymi motywami.

Czy to jednak coś złego? Jeżeli maluchy uwielbiają pokazywane na ekranach historie, to dlaczego nie mają również bawić się swoimi ulubionymi zabawkami, czy nosić książek w plecaku z motywem np. superbohatera?

Świat bajek w grach video

Wiele historii, które pierwotnie pojawiły się w bajkach i filmach zostało zaadaptowanych przez twórców gier video. Trudno się zatem dziwić, że dzieci i nastolatkowie tak chętnie spędzają czas przed komputerem lub konsolą. Możliwość wejścia w sam środek znanego z ekranów uniwersum i sterowania swoją ulubioną postacią, to tylko niektóre z wielu powodów takiego stanu rzeczy. Dziecko, dzięki grom może wpływać na przedstawione w historii wydarzenia i przez to doświadcza jeszcze większych emocji. Po drugiej stronie są jednak rodzice, którzy mają prawo uważać, że przez długie godziny spędzone przed komputerem, ich dzieci odcinają się od rzeczywistości zbyt mocno.

Stroje dla dzieci

Podczas zakupów w centrum handlowym, często zauważyć można, że w popularnych „sieciówkach” zdarzają się kolekcje, które nawiązują do chętnie oglądanych bajek i filmów. Posiadanie koszulki, bluzy czy czapki z motywem ulubionego, bajkowego bohatera to prawdziwa gratka dla wielu dzieci. Pozwala to maluchom identyfikować się z postaciami z bajek i pokazywać swoim kolegom oraz reszcie otoczenia, że jest się prawdziwym fanem.

Najlepsza zabawa zaczyna się jednak wtedy, gdy do gry wchodzą stroje dla dzieci! Przebieranie się za ulubionych bohaterów i wcielanie się w ich rolę podczas zabawy, pozwala na rozbudzenie ogromnych pokładów kreatywności. Zwykłe zabawki to przecież tylko przedmioty – akcesoria, podczas gdy kostium pozwala niemal stać się jakąś postacią. Trudno się zatem dziwić, że zarówno stroje dla dziewczynek, jak i stroje dla chłopców cieszą się teraz tak znaczącą popularnością.

Grunt to się dobrze bawić

Dzieci uwielbiają oglądać bajki i kochają się po prostu bawić. Dlaczego zatem nie łączyć ze sobą tych dwóch czynności? W ekspansji bajkowych i filmowych akcesoriów można doszukiwać się jedynie sposobu na zarobienie jeszcze więcej. Producenci kłują przecież żelazo, póki gorące. Z drugiej jednak strony – czy coś w tym strasznego? Twórcy bajek są zadowoleni, producenci akcesoriów również, a dzieci? Dzieci wydają się być przeszczęśliwe, a przecież właśnie o to chodzi. Nam – rodzicom – pozostaje się zatem cieszyć i kupować naszym pociechom ulubione gry, zabawki i stroje.

 

Dodaj komentarz