Jak wybrać idealny biustonosz do karmienia?

W okresie ciąży, a później w czasie karmienia,  wybrany przez kobiety biustonosz  musi zmierzyć się z wieloma problemami. Od prawidłowego wyboru biustonosza, zależy wygodne karmienie, prawidłowa laktacja oraz zachowanie jędrnych, pięknych piersi. Radzimy, jak wybrać właściwy  biustonosz podczas ciąży oraz na czas  karmienia maluszka.

Jaki rozmiar biustonosza do karmienia powinnam kupić?

Podstawą sukcesu jest dobrze dopasowany rozmiar biustonosza. Ściśnięty biust nie wygląda atrakcyjnie, a zbyt ciasna miseczka może doprowadzić nawet do zastoju pokarmu. Tymczasem statystyki podają, że aż 75 procent kobiet nosi źle dobrany rozmiar biustonosza.  Odpowiedni wybór  biustonosza nie jest  wcale prosty.  W  czasie ciąży i karmienia miseczka i obwód biustonosza zwiększają się o rozmiar lub dwa, co wymaga zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń. Aby znaleźć odpowiedni rozmiar biustonosza, mama musi dokładnie się zmierzyć, co może  zrobić samodzielnie sprawdzając obwód w biuście i pod biustem. Znając już wymiary, warto poszukać biustonoszy firm, które specjalizują się w produkcji  bielizny wyłącznie na okres ciąży i karmienia, np. cenionej na świecie marki Bravado Designs.

Jaki model biustonosza do karmienia będzie odpowiedni?

W czasie ciąży i  laktacji należy na jakiś czas zrezygnować z biustonosza z fiszbinami: twarde elementy mogą spowodować zablokowanie kanalików mlecznych, a w konsekwencji nawet miejscowy zastój pokarmu. Piersi w tym okresie stają się wyjątkowo wrażliwe, dlatego też warto wybrać biustonosz bezszwowy, lub przynajmniej zwrócić uwagę na umiejscowienie szwów, aby nie drażniły brodawek.  Miękki biustonosz to też dobry wybór na noc. Mamy często zakładają biustonosz także do spania i taki bezszwowy stanik  idealnie się sprawdzi w nocy. Do biustonosza bezszwowego  możemy bez problemu włożyć wkładki laktacyjne, które ochronią pościel i koszulkę nocną przed ulaniem się mleka.

Jaki wybrać materiał?

Najlepiej sprawdzają się biustonosze z włókien naturalnych – gwarantują przepływ powietrza, szybkie schnięcie, nie powodują bolesnych podrażnień i umożliwiają oddychanie skóry. Warte polecenia są również biustonosze wykonane z nowoczesnych, „oddychających” dzianin, np. z  mikrofibry: szybką schną, nie sztywnieją po zaschnięciu mleka oraz odprowadzają wilgoć na zewnątrz.

Wygodny biustonosz do karmienia – sprawdzą się odpinane miseczki

Biustonosz w okresie laktacji powinien umożliwiać wygodne karmienie, dlatego należy szczególną uwagę zwrócić na łatwy dostęp do piersi. Szczególnie polecane są biustonosze z odpinaną miseczką, umożliwiające dyskretne karmienie dziecka. Warto też zwrócić uwagę na to,  by zapięcie było łatwe do rozpięcia. To ważne ze względu na wygodę i bezpieczeństwo dziecka.

Wysoka jakość, komfort i styl, który pokochały gwiazdy

Warto także  pamiętać, że biustonosz musi się nam po prostu podobać, wówczas czujemy się nie tylko komfortowo, ale i kobieco. Bravado Designs to firma kanadyjska, która projektuje funkcjonalne, stylowe i wygodne biustonosze. Biustonosze Bravado Designs  polecają konsultanci  laktacyjni oraz położne.  Biustonosze te zapewniają komfort, stapiają się z ciałem, gwarantując najwyższy komfort noszenia. Bezszwowa, miękka dzianina, z jakiej są wykonane, nie odznacza się pod ubraniem. Biustonosze dobrze podtrzymują biust i odciążają plecy. Dodatkową rekomendacją jest fakt, iż   biustonosze tej marki wybrały znane aktorki min.  Angelina Jolie, Sarah Jessica Parker, Jessica Alba, Jennifer Garner czy Cate Blanchett – a jak wiadomo, gwiazdy są bardzo wymagające i wybierają produkty tylko wysokiej jakości.


Kolekcja biustonoszy Bravado Designs dostępna jest  w sklepie: www.babymama.pl 

Dodaj komentarz