#MamoweŻycie, czyli na czym tak naprawdę polega bycie Mamą

Mamowe życie – pełne wzlotów i upadków, wypełnione łzami radości i bezsilności, słodkie niczym wata cukrowa, a za chwilę gorzkie jak mocna kawa po nieprzespanej nocy… ale nie tylko. Mamowe życie to przede wszystkim tajemnica, którą zna tylko inna Mama. Dzięki akcji zorganizowanej przez markę NUK pod hasłem #MamoweŻycie, mamy okazję poznać prawdziwe oblicze macierzyństwa. Poznaj je razem z nami.

Mamy, jak z reklamy

Jak wygląda „bycie Mamą” w świecie wirtualnym, telewizji, reklamie? IDEALNIE. Mama jest zadowolona, zawsze wyspana, nie ma podkrążonych oczu. Dziecko jest zawsze czyste, schludnie ubrane, nigdy nie płacze. Wspólnie spędzany czas jest zawsze wartościowy, każdy ma dobry humor i energię. Wszystko ładnie, ale to wszystko nie prawda. Mama ma dość, bo znowu nie przespała w ciągu doby nawet kilku godzin z rzędu. Dziecko cały czas płacze i nawet nie wiadomo dlaczego. Wspólna zabawa jest jakaś taka nijaka i jak tak z boku popatrzeć, to ani Mama ani Maleństwo nie mają na nic siły. O! Właśnie taki obraz jest bliższy rzeczywistości, ale wcale nie jest to straszne, mimo, że na pierwszy rzut oka tak właśnie wygląda 😉 Właśnie ta nieidealna rzeczywistość jest macierzyństwem idealnym.

Nieidealne jest idealne

Mamy, które wzięły udział w akcji #MamoweŻycie zorganizowanej przez markę NUK w swoich historiach podkreślają, że macierzyństwo zmienia życie o 180 stopni i że wyreklamowany w telewizji obraz nowoczesnej Mamy jest zwyczajnie nieprawdziwy. I na całe szczęście, bo właśnie w tym nieidealnym byciu Mamą jest ukryte całe szczęście, a nie w tym, które widać w ekranie telewizora. Kto stoi za tym szczęściem, radością, zadowoleniem z życia? Te małe istotki. Wystarczy spojrzenie Malucha na Mamę; uśmiech, gdy ta się wygłupi, aby rozśmieszyć Maleństwo; albo niezapowiedziany przytulasek. Tylko tyle i aż tyle, aby te wszystkie niefajne rzeczy macierzyństwa w jednej sekundzie przestały mieć jakiekolwiek znaczenie.

Różne oblicza macierzyństwa

Macierzyństwo – niby każde takie same, a jednak inne. Macierzyństwo to przecież szereg czynności, które wykonuje każda Mama. To karmienie, przebieranie, spacery, zabawa. Tak, to prawda, ale każda Mama to macierzyństwo widzi swoimi oczami, niesie ze sobą inną historię swojego życia, ma ze sobą bagaż różnych doświadczeń. Właśnie to sprawia, że macierzyństwo nie jest wcale takie same u każdej Mamy, mimo że na pierwszy rzut oka takie może się wydawać. To, co jest w tym wszystkim najlepsze to fakt, że mimo tej odmienności i różnorodności Mama zrozumie inną Mamę. Tutaj nie potrzeba słów. Wystarczy spojrzenie.

Mamy, wspierajmy się!

Przeprowadzona akcja nie tylko pokazuje, jak wygląda prawdziwe mamowe życie. To również doskonała okazja do tego, aby budować wzajemne wsparcie wśród Mam. Nikt przecież nie zrozumie Mamy, jak inna Mama. Nikt tak nie okaże wyrozumiałości, nie doradzi, nie zapewni wsparcia słowem otuchy. Macierzyństwo jest nie do opisania i mimo, że istnieje wiele pięknych słów, którymi można je opisać, to tak naprawdę tylko druga kobieta-mama jest w stanie złączyć się niewidzialną nicią zrozumienia z inną Mamą.

Ty też możesz okazać takie wsparcie innym Mamom publikując zdjęcie z Maluchem i historią macierzyństwa dodając hashtag #MamoweŻycie Pamiętaj, że jako marka NUK, zdjęcia pod tym hashtagiem sprawdzamy regularnie i nie ma znaczenia, że akcja dobiegła końca. Będzie nam miło jeśli również się do nas przyłączyć. Pamiętaj, #MamoweŻycie

Dodaj komentarz