Ceramiczne obrazki w formie prezentu

Obrazy z podobiznami świętych cieszą się niesłabnącą popularnością wśród katolików, wręcza się je w ramach prezentów, czasami dla samego siebie. Wśród okazji, na które są idealne, znajdują się między innymi Chrzest, I Komunia Święta, czy Bierzmowanie. Tego rodzaju upominki mają za zadanie przypominać, jak ważna w życiu jest wiara oraz otaczanie się symbolami religijnymi. W gorszych chwilach i właściwie w każdym momencie można się pomodlić do Pana Boga, Matki Bożej lub swojego patrona.

Stojący, czy wiszący obrazek?

Wybierając prezent dla bliskiej osoby, warto zwrócić swoją uwagę na obrazki ceramiczne, które zachwycają swoją oryginalnością. Podczas ich powstawania dokłada się wszelkich starań, by jak najlepiej odwzorować daną postać. Pomocne są w tym między innymi opisy zawarte w Piśmie Świętym. Doskonałym przykładem na to, jak powstają obrazki ceramiczne jest postać Świętej Faustyny Kowalskiej, której podobizna jest przedstawiona w formie opisu w historii objawienia Pana Jezusa Świętej Faustynie Kowalskiej. Spośród wielu ofert można wybrać obrazki ceramiczne stojące lub wiszące, a niezależnie od wybranego rodzaju, idealnie wkomponują się w każde otoczenie. Zaprezentują się idealnie zarówno w pokoju dziecka, nastolatka, jak i dorosłej osoby. Tak naprawdę wręczyć można obrazek z podobizną każdego świętego, w sklepach z dewocjonaliami jest ich całe mnóstwo. Nie znając patrona danej osoby, można sprezentować obrazek z Jezusem Chrystusem lub Matką Bożą. Tak uniwersalny produkt znajdzie swoje miejsce w każdym domu i jego pomieszczeniu. Należy pamiętać, że wspomniane postaci są najważniejszymi filarami wiary katolickiej, dlatego powierzanie im najważniejszych spraw ma ogromny sens.

ceramiczne obrazki

Obrazki ceramiczne na ślub

Jeżeli ktokolwiek zastanawia się, czy obrazki ceramiczne są dobrym pomysłem na prezent ślubny, powinien natychmiast pozbyć się tych wątpliwości. Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca i brzmi: tak! Choć do niedawna na tę okazję wręczano głównie kwiaty, które oczywiście miały swój urok, to tendencja się nieco zmieniła. Zamiast nic nie znaczących przedmiotów, z których nie ma się większego pożytku, warto postawić na ceramiczne obrazki. Co ciekawe, taki produkt można opakować w piękny, ozdobny prezent i zawiązać na nim kokardę ze wstążki. Może to być na przykład produkt przedstawiający Świętą Rodzinę, która powinna być wzorem dla każdego małżeństwa. Ponadto warto zapoznać się z sylwetkami świętych, którzy patronują rodzinom i sakramentalnym związkom małżeńskim. Są to Matka Boża, Święty Józef, Święta Anna oraz Święta Joanna Beretta Molla – modlitwy do nich z pewnością pomogą umocnić więzi łączące ludzi i skłonią do naprawy relacji w ewentualnych sporach. Na patronów małżeństw ustanowiono ponadto Świętego Antoniego z Padwy, Świętych Joachima oraz Tomasza. Obrazki ceramiczne z ich podobiznami będą zatem stanowiły nie tylko ozdobę w domu, ale również skłonią małżonków do wspólnej modlitwy dziękczynnej oraz kierowaniem do nich swoich próśb związanej z funkcjonowaniem rodziny.

Dodaj komentarz