Dlaczego malowanie dzieciom twarzy to dobry pomysł?

Urodziny, chrzciny i wesele to imprezy, w których uczestnikami są nie tylko dorośli. Równie ważnymi gośćmi są też dzieci, którym warto w tych okolicznościach zapewnić ciekawą rozrywkę. Jedną z najpopularniejszych oferowanych przez animatorów jest malowanie twarzy. Dlaczego tak się dzieje? W niniejszym poradniku znajdziesz kilka argumentów przemawiających za tym, by organizować tego typu aktywności na przyjęciach z udziałem dzieci.

Malowanie twarzy – jakie są zalety?

Malowanie dziecięcych twarzy to dla małych uczestników zabawy niesamowita frajda. Dzieciaki uwielbiają tego typu aktywność, ponieważ pozwala im szybko zamienić się w ulubionego bohatera z kreskówki lub zwierzątko. Chcąc sprawić maluchowi tego typu przyjemność, warto nauczyć się malowania twarzy albo zatrudnić do tego profesjonalnego animatora na przyjęcie.

Przed rozpoczęciem malowania, warto upewnić się, czy dziecko nie zareaguje alergicznie na konkretne farby do twarzy. Aby to sprawdzić, wystarczy pomalować niewielki fragment skóry malucha i chwilę odczekać. Jeśli nie wystąpi żadne zaczerwienienie lub opuchlizna, można śmiało zacząć stosować wybrane artykuły do malowania.

Idealne produkty do malowania twarzy

Istnieją specjalne farby do malowania twarzy, a także dodatkowe elementy: pędzelki, gąbki, mazaki i kredki. Dobrym pomysłem jest też sięgnięcie po gotowe szablony, które można wydrukować, wyciąć i przyłożyć do twarzy podczas malowania. Za pomocą schematu można łatwo uzyskać kształt danego zwierzęcia lub postaci z filmu lub bajki.

Zanim wykona się malowanie twarzy, należy oczyścić i osuszyć skórę. W ten sposób farby będą trzymać się zdecydowanie dłużej. Należy nakładać niewielkie warstwy farby, aby stworzyć cały wzór. W ten sposób w razie pomyłki można łatwo usunąć fragment malunku. Dopiero, gdy osoba wykonująca makijaż uzna pierwszą warstwę za idealną, powinna brać się za tworzenie pozostałych.

Czy do malowania twarzy należy zatrudnić profesjonalistę?

Malowanie wzorów na dziecięcych buziach wymaga odrobiny kreatywności i zręczności. Nic nie stoi na przeszkodzie, by rodzic samodzielnie zapewnił dziecku tego typu rozrywkę. Jeśli jednak malowanie twarzy ma stanowić rozrywkę dla większej ilości dzieci np. na weselu czy chrzcinach, warto do tego zadania zatrudnić profesjonalnego animatora. W ten sposób dorośli będą mieli czas dla siebie, a najmłodsi uczestnicy zabawy będą zadowoleni.

Malowanie twarzy to wspaniała rozrywka dla maluchów. Z tego powodu, warto zaproponować ją dzieciom podczas większych uroczystości rodzinnych.

Dodaj komentarz