Jak dbać o zdrowie dziecka?

Dziecko to niezwykle wymagający pacjent, dlatego też lekarze specjalizujący się w diagnozowaniu maluchów muszą mieć nie tylko odpowiednie podejście, ale również dużą dozę empatii i cierpliwości.  Dzięki takiej postawie dzieci czują się bezpiecznie i swobodnie, a rodzice wiedzą, że zostawiają swoje pociechy w najlepszych rękach. Dlatego, jeśli poszukujecie dobrych specjalistów dziecięcych, powinniście zapoznać się z ofertą Prywatnej Lecznicy Certus, w której możecie liczyć na kompleksową opiekę. 

Poradnia pediatryczna to podstawa

W Prywatnej Lecznicy Certus Poradnia Pediatryczna działa w aż 5 placówkach – w Ambulatorium, Centrum Medycznym 2 i 3 oraz w poradniach Zdrowiu Rodziny i Art Medicum. Placówki te mieszczą się zarówno w Poznaniu, jak i w podpoznańskim Swarzędzu. Przy Poradniach Pediatrycznych (za wyjątkiem Ambulatorium) działają punkty szczepień, w których można wykonać zarówno szczepienia obowiązkowe, jak i te zalecane przez lekarzy. Przed podaniem szczepionki, każdy mały pacjent jest kwalifikowany do szczepienia przez pediatrę, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie właściwej odporności.

Specjaliści dziecięcy

Jeśli Twoja pociecha potrzebuje konsultacji ze specjalistą, to w Prywatnej Lecznicy Certus również otrzymacie pomoc. Między innymi, w Centrum Medycznym nr 2 działa Poradnia Alergologiczna, w której poza konsultacją z lekarzem, można wykonać właściwe testy alergologiczne skórne oraz z krwi. Ponadto lekarz może zakwalifikować pacjenta do immunoterapii i przeprowadzać ją na zaplanowanych wizytach. Dodatkowo mali pacjenci mogą także skorzystać z pomocy kardiologa, hematologa, neurologa, nefrologa czy ortopedy.

Zapomnij o problemach swojego dziecka

Wbrew pozorom problemy urologiczne bardzo często dotykają dzieci. W Prywatnej Lecznicy Certus pracują wykwalifikowani specjaliści z zakresu chirurgii i urologii dziecięcej. Lekarze diagnozują i leczą wady wrodzone, a także nabyte schorzenia układu moczowego. Ponadto wykonywane są także operacje m. in. wodniaków jąder oraz stulejki.

Równie istotne, gdyż wpływające na komfort życia malucha, są problemy ginekologiczne dziewczynek, które można diagnozować i leczyć w poznańskim Centrum Medycznym nr 2 Prywatnej Lecznicy Certus, w którym pani doktor przyjmuje i konsultuje pacjentki bez ograniczeń wiekowych, w tym także dzieci nowo narodzone.

Sprawdzony laryngolog

Małe dzieci bardzo często borykają się z problemami laryngologicznymi. Nasz specjalista tej dziedziny zajmuje się przede wszystkim diagnozowaniem i leczeniem przypadłości związanych z górnymi drogami oddechowymi, w tym operacjami migdałków, w których ma bardzo duże doświadczenie.

W przypadku dzieci, zawsze najważniejsza jest szybka diagnoza chorób, aby móc szybko i skutecznie je leczyć. Specjaliści pracujący w Prywatnej Lecznicy Certus z pełną uwagą i dokładnością zajmują się małymi pacjentami, gdyż wiedzą, że od tego zależy jakość życia maluchów.

Dodaj komentarz