Jak rodzice mogą uczyć angielskiego kilkuletnie dzieci?

Kilkuletnie dzieciaki mają wielką chęć i potrzebę poznawania świata. Jest to więc dobry czas na zapoznanie maluchów również z językiem angielskim. Ułatwi to pociechom osłuchanie się z nową mową, zmotywowanie ich do nauki, ułatwi też późniejszą edukację szkolną. Oto kilka przydatnych propozycji jak zachęcić przedszkolaki do wspólnej nauki języka obcego.

Jak zapoznać maluchy z językiem angielskim?

Ze względu na rozwój małych dzieci, ich podejście do nauki i rozumienia świata, język obcy powinien być wprowadzany poprzez ćwiczenia bazujące na słuchu. Pozwolą one na osłuchanie się z nim i wprowadzenie nowego słownictwa. Świetnie sprawdzi się tu wspólne słuchanie i nucenie rymowanek czy prostych angielskich piosenek dla dzieciaków. Interesujące dla maluchów będą także krótkie i proste historyjki, które wspomagane przez mimikę, obrazki czy gesty pozwolą zrozumieć sens anglojęzycznego opowiadania.

Nauka angielskiego w domu – ile czasu poświęcać na naukę z przedszkolakiem?

W przypadku nauki małych dzieci, należy pamiętać, że ma się ograniczony czas na utrwalenie wiadomości. Dzieci szybko mogą się znudzić i nie utrzymać uwagi na zorganizowanych przez dorosłych ćwiczeniach językowych. Wystarczy więc, że rodzice poświęcą nawet chwilę podczas podróży w samochodzie na zaśpiewanie krótkiej piosenki, opowiedzenie bajki przed snem, która będzie zawierać obce słówka czy choćby obejrzenie językowego programu dla dzieci w telewizji czy internecie.

Nauka angielskiego – jak dać dziecku dobry przykład?

Dla małego człowieka rodzice są największym wzorcem do naśladowania. Jeśli więc pociechy będą widziały, że ich rodzice chętnie posługują się językiem angielskim lub uczą się wraz z nimi, będą bardziej optymistycznie podchodzić do domowej edukacji. Nauka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ może więc pozwolić rodzicom nie tylko zachęcić maluchy do nauki języka. W przyszłości dorośli będą na siłach wspomóc swoje dzieci w nadrobieniu zaległości czy odrabianiu zadanych prac domowych.

Dodaj komentarz