Jak wykorzystać świece kule w dekorowaniu stołu na przyjęcie?

Udekorowanie stołu na jakiekolwiek przyjęcie wymaga sporego zaangażowania, bowiem ozdoby muszą pięknie się prezentować, nie tworząc przy tym wrażenia przesycenia. Dużą popularnością wśród dekoratorów cieszą się świece kule, które można wykorzystać zarówno w domach, jak i w restauracjach. Jak stworzyć ciekawe dekoracje na bazie świec kuli?

Jedna świeca, wiele możliwości

Wystarczy jedna świeca kula, aby stworzyć bardzo interesującą kompozycję, dobierając do niej odpowiednie dodatki. Przykładowo, białą świecę można umieścić na podstawce, na której znajdą się również szyszki i plastry pomarańczy. Taka dekoracja idealnie sprawdzi się na święta Bożego Narodzenia bądź w okresie okołoświątecznym. Świece kule można też ozdobić płatkami kwiatów, tworząc bardzo romantyczną dekorację, która będzie doskonała przede wszystkim na wesela, odbywające się w sezonie letnim. Innym sposobem na wykorzystanie jednej świecy może być umieszczenie jej na podstawce wraz z mini lampkami – jest to bardzo stylowa dekoracja, dzięki której stworzymy romantyczny nastrój. Na domowych stołach wystarczy jedna świeca w towarzystwie dodatków, jednak w restauracji powinniśmy je umieścić na każdym stoliku. Jeśli te będą podczas przyjęcia tworzyć jedną całość, dobrze jest umieścić na nich kilka dekoracji, w pewnej odległości od siebie. Świece kule w różnych kolorach można dopasować do tematyki czy barw przewodnich całego przyjęcia.

Świece jednobarwne czy kolorowe?

Świece kule dostępne są w różnych wersjach – w sklepie internetowym znajdziemy modele metaliczne, białe, kremowe czy w przeróżnych, żywych kolorach. Na eleganckich przyjęciach doskonale sprawdzają się świece kule w kolorach stonowanych. Beż czy biel będą idealnym wyborem, choć możemy również pokusić się o szare świece kule. Jeśli natomiast chcemy nieco ożywić naszą dekorację, wybierzmy kilka świec kul w różnych kolorach. Połączenie świecy niebieskiej, zielonej, pomarańczowej czy żółtej, ustawionych obok siebie sprawi, że całość nabierze niesamowitego charakteru. Zabawa świecami w kształcie kul praktycznie nie ma końca, z czego doskonale zdają sobie sprawę profesjonalni dekoratorzy. Dlatego też tak chętnie wybierają oni właśnie świece kule, bowiem są one niejako uniwersalnym dodatkiem dekoracyjnym. Pamiętajmy, że tego typu świece można też wykorzystać na co dzień, chcąc stworzyć w swoim domu bądź w restauracji piękną, niebanalną ozdobę. Inspiracji nie ma końca, zatem możemy dowolnie zmieniać dekorację, dopasowując ją na przykład do pory roku.

Dodaj komentarz