Kateter rektalny – o czym mowa w praktyce?

Kateter rektalny jest uważany z jeden z najlepszych sposobów na poradzenie sobie z kolka niemowlęcą. Jak jednak wygląda działanie takiego urządzenia i gdzie można je kupić?

Czym właściwie jest kateter rektalny?

Każdy rodzic malucha czy niemowlaka doskonale wie, iż kolka jest jednym z prawdziwych przekleństw w pierwszych tygodniach czy miesiącach życia dziecka. Oczywiście istnieje wiele sposobów na walkę z nią – najczęściej korzysta się z leków na zaparcia, które nie są idealnymi rozwiązaniami. Czy mamy jednak jakieś inne wyjścia? Okazuje się, że tak, a do tej grupy można wliczyć między innymi takie narzędzie, jak kateter rektalny. Chociaż nazwa ta może brzmieć naprawdę przerażająco, nie ma co się tym przesadnie martwić – nie taki diabeł straszny, jak go malują. Jest to jednorazowy przyrząd, który pozwala na usunięcie nadmiarowych gazów z jelit naszej pociechy i zapewnienie mu natychmiastowej ulgi. Specjalna budowa kateteru sprawia, że po jego włożeniu w odbyt mięśnie się rozluźniają, a to pozwala gazom opuścić jelita razem z bólem, jaki powodowała kolka u naszego malucha.

Jakie są zalety korzystania z kateteru rektalnego?

Kateter rektalny jest dobrym wyjściem w przypadku kolki – nawet lekarze sugerują jego użycie jako sposób na niefarmakologiczne łagodzenie kolki niemowlęcej. Co jednak o tym urządzeniu jesteśmy w stanie powiedzieć więcej? Przede wszystkim jest to naprawdę tani wybór, który bardzo często będzie tańszy liż specjalne leki na kolkę niemowlęcą. Dodatkowo przynosi on natychmiastową ulgę i można z niego skorzystać w każdym momencie, co przy lekach, nawet jeżeli są ona podane w bardzo łatwej formie, nie jest aż tak oczywiste.

Gdzie najlepiej jest kupić kateter rektalny?

Jeżeli chodzi o miejsce, w którym będziemy w stanie kupić kateter rektalny, nie musimy zbytnio główkować – produkt ten powinniśmy bez większych trudności znaleźć w naszej najbliższej aptece. Jeśli jednak chcemy znaleźć inne wyjście, bez problemu katetery zamówimy przez Internet.

Dodaj komentarz