Laktator ręczny czy elektryczny – jaki wybrać?

Korzystanie z laktatora umożliwia pozyskiwanie naturalnego pokarmu i jest dobrym pomysłem w sytuacji, gdy karmiąca mama musi np. zostawić dziecko pod opieką innej osoby. Pokarm taki można przechowywać przez pewien czas w niskiej temperaturze. Nowoczesne laktatory ułatwiają przelanie go do dziecięcej butelki.

Laktatory – jakie są ich rodzaje?

Obecnie bardzo popularne są laktatory elektryczne, ale spotyka się też modele ręczne, z których korzystały kobiety przez wiele lat. Prosty laktator ręczny w wielu przypadkach okazuje się wystarczający, ale jeśli urządzenie ma mieć więcej możliwości i działać sprawniej, lepiej zainwestować w model elektryczny.

Każdy laktator należy utrzymywać w czystości i dbać o to, by jego elementy nie były zużyte ani zniszczone. Modele ręczne nie są zbyt skomplikowane jeśli chodzi o budowę, nie wymagają więc zbyt wielu działań. Nieco więcej czasu trzeba poświęcić modelom elektrycznym, ale ich obsługa pozostaje prosta, a działanie bardzo intuicyjne.

Laktator ręczny – kiedy warto go wybrać?

Tańszym i odpowiednim do sporadycznego korzystania produktem będzie laktator ręczny. Ładne i bezpieczne w działaniu modele oferuje sklep Simed – produkty dla Mamy i Dziecka. Opływowy kształt i prosta konstrukcja sprawiają, że takim przyrządem można posłużyć się z łatwością.

W wielu przypadkach jednak lepiej sprawdzi się laktator elektryczny. To urządzenie jest bardzo dobrym wyborem dla aktywnych i np. pracujących mam, które karmią swoje dziecko w sposób naturalny. Pokarm odciągnięty laktatorem można wykorzystywać po pewnym czasie, do tego praca laktatora elektrycznego stymuluje jego produkcję.

Laktator elektryczny – jak się z niego korzysta?

Te mamy, które wybrały laktator elektryczny po dłuższym czasie korzystania z ręcznego, z pewnością były pozytywnie zaskoczone prostotą użytkowania. Taki laktator nie sprawia żadnych problemów i jest funkcjonalny, poza tym działa automatycznie. Można go zasilać z gniazdka lub na baterie, żeby dało się zabrać urządzenie w podróż.

Podsumowując, nowoczesne laktatory bardzo przydają się do pozyskiwania pokarmu i gromadzenia go na później. Są nieocenione, gdy mama pracuje lub produkuje za dużo pokarmu.

Dodaj komentarz