Lifting HIFU, czyli głębokie odmładzanie twarzy bez skalpela

Ewolucja zabiegów medycyny estetycznej polega na ciągłym zwiększaniu ich skuteczności i jednocześnie zmniejszaniu inwazyjności. Procedury, z których najczęściej się dziś korzysta, są łagodne, bezpieczne i nie wymagają okresu rekonwalescencji. Natomiast ich efekty terapeutyczne porównywalne są często do zabiegów chirurgicznych. Przykładem jest lifting HIFU, który oddziałuje na procesy regeneracyjne zachodzące w głębokich warstwach skóry.

Technologia HIFU – najnowszy hit medycyny estetycznej

Rozwój medycyny estetycznej obfituje w coraz to nowsze rozwiązania, które pozwalają na głębokie odmłodzenie skóry bez powodowania skutków ubocznych. Jednym z takich rozwiązań jest technologia HIFU, która umożliwia wykonanie efektywnego liftingu twarzy bez skalpela.

HIFU to skrót od angielskich słów high intensity focused ultrasound co oznacza skoncentrowaną wiązkę fal ultradźwiękowych o dalekim zasięgu. Inaczej mówiąc, jest to fala akustyczna nacechowana wysoką częstotliwością, która posiada zdolność docierania do zróżnicowanych głębokości tkanek. Lifting HIFU opiera się na stymulacji procesów rekonstrukcji i regeneracji tkanki oraz zwiększa produkcję elastyny i włókien kolagenowych.

Na rynku istnieje kilka urządzeń, działających w tej technologii. Jednym z nich jest SonoQueen – nowoczesna platforma do liftingu HIFU, z której skorzystasz w katowickiej Klinice Miracki. Wykorzystywana w tym urządzeniu wiązka ultradźwięków potrafi wniknąć aż do trzech warstw: skóry właściwej, podskórnej tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej, by na tej drodze rozpocząć proces regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych.

Na czym polega lifting HIFU?

Zabieg HIFU na twarz polega na zastosowaniu głowicy, emitującej ultradźwięki o głębokości działania do 4,5 mm. Procedura nie wymaga znieczulenia. Czas zabiegu wynosi od 30 do 60 minut, w zależności od wielkości obszaru, który jest poddawany terapii.

Wysokoenergetyczna fala ultradźwiękowa w skoncentrowany i precyzyjny sposób przenika w głąb skóry i rozpoczyna w niej proces termokoagulacji. Oddziaływanie fali ultradźwiękowej na skórę właściwą, komórki tłuszczowe oraz powięź mięśniową powoduje, że w skórze błyskawicznie zachodzą procesy regeneracyjne. Rozgrzana tkanka rozpoczyna intensywne namnażanie kolagenu i elastyny, włókna obkurczają się, nadając skórze jędrności, zaś komórki tłuszczowe zostają rozbite.

Zabieg HIFU na twarz – efekty

Efekty terapii zauważalne są już po pierwszym zabiegu. Na pełne rezultaty terapeutyczne w postaci wyraźnie odmłodzonej skóry z efektem liftingu czeka się około 3 miesiące. U wielu pacjentów, dla uzyskania pożądanego efektu wystarczy tylko jeden zabieg. Jednak w przypadku bardzo wiotkiej skóry zaleca się wykonanie trzech zabiegów w mniej więcej miesięcznych odstępach.

Efekty, jakich można spodziewać się po liftingu HIFU to:

  • zagęszczenie i poprawa napięcia skóry;
  • zwężenie rozszerzonych porów;
  • zwiększenie produkcji kolagenu i regeneracja skóry;
  • zwiększenie elastyczności skóry;
  • wysmuklenie twarzy;
  • opóźnienie procesu starzenia skóry;
  • zmniejszona widoczność blizn i przebarwień;
  • zredukowanie drugiego podbródka i poprawa owalu twarzy;
  • podniesienie policzków i opadających powiek.

Osiągnięte efekty utrzymują się przez bardzo długi czas – zwykle trwa to około 18 miesięcy, jednak jest to zależne od indywidualnych uwarunkowań. Aby stale cieszyć się efektami, zabieg należy regularnie powtarzać. Natomiast, dla wzmocnienia jego działania, można połączyć go z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Jakimi? To zależy od stanu skóry i Twoich oczekiwań. Odpowiedni plan terapii zaproponuje Ci lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji – skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki.

Dodaj komentarz