Maluch idzie do przedszkola – wyprawka przedszkolaka

Pierwszy dzień w przedszkolu to bardzo ważne oraz trudne doświadczenie zarówno dla dziecka, jak i rodziców. By ułatwić to przeżycie, od strony praktycznej, warto solidnie przygotować się pakując najważniejsze przybory oraz rzeczy potrzebne maluchowi podczas pobytu w przedszkolu. Najlepiej zrobić to odpowiednio wcześniej, aby później niczego nie zabrakło. Co spakować do takiej wyprawki? 

Maluch dobrze wyposażony

Wyprawka dziecka do przedszkola to nic innego jak zestaw najpotrzebniejszych przyborów do nauki, zabaw, leżakowania czy przebrania. Większość z tych przedmiotów zostawimy na miejscu na cały rok, inne będziemy musieli uzupełnić w ciągu roku lub wymieniać codziennie. Niemniej jednak pierwsza, podstawowa wyprawka jest najważniejsza dlatego to właśnie w niej należy umieścić rzeczy, które  ułatwią maluchowi rozłąkę z mamą. Wyprawka dzieli się na trzy główne części: ubrania i pościel, artykuły higieniczne oraz artykuły papiernicze. W pierwszej grupie produktów musi znaleźć się zestaw odzieży (podkoszulka, majteczki, rajstopy, skarpetki, koszulka, spodnie/spódniczka) i buty na zmianę zapinane na rzepy. Wszystko to pakujemy w podpisane worki na buty, dzięki czemu łatwiej będzie odnaleźć rzeczy na półce. Jeśli maluch będzie uczestniczył w  leżakowaniu to należy przygotować mu piżamkę i pościel, którą również warto podpisać. Pamiętajmy także o oddzielnym stroju na zajęcia sportowe lub basen. Druga kategoria powinna zawierać najważniejsze przybory do higieny – szczoteczkę i pastę do zębów wraz z kubeczkiem, mydełko do mycia rąk, ręczniczek, szczotkę do włosów oraz chusteczki higieniczne.

Wyprawka przedszkolaka

Najmłodszym przedszkolakom warto spakować pieluszki jednorazowe. W kwestii artykułów papierniczych zadbajmy szczególnie o : kredki, pisaki, farbki, pędzelki i kubeczek do wody, ołówki, gumki, temperówkę, blok rysunkowy, kolorowanki, zeszyt, plastelinę, kolorowe bibuły, klej i nożyczki. Ewentualne akcesoria dodatkowe będziemy uzupełniać według potrzeby oraz planu zajęć. Ponieważ rozpoczęcie przedszkola jest bardzo ważnym przeżyciem każdego dnia zapakujmy do plecaka malucha coś osobistego: ulubioną maskotkę, kubek, z którego zawsze pije w domu czy miseczkę. Warto wyposażyć go również  w wodę. Maluchy często w ferworze zapominają zapytać o nią panią przedszkolankę. Dedykowana dzieciom woda źródlana Mama i ja, która dostępna jest w opakowaniu ze specjalnym ustnikiem typu „sport” będzie pewnym oraz wygodnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz