Profesjonalny kurs fryzjerski- dlaczego warto się na niego zdecydować?

Obecnie zdecydowana większość z nas, bez względu na wiek i płeć, chce osiągnąć swoisty poziom niezależności finansowej i realizować się w zawodzie, który jest wyjątkowo przyszłościowy. Nie powinno więc nas dziwić, że wiele osób decyduje się na to, by zaangażować się we fryzjerstwo. Jest to bowiem jeden z najstarszych zawodów świata, który tak naprawdę nigdy nie będzie podatny na wszelakie kryzysy czy wahania gospodarcze. Wynika to z bardzo prostego powodu, każdy z nas lubi i co najważniejsze chce, zadbać odpowiednio o swoje kosmyki, co jest kwestią całkowicie naturalną. Jednak droga do otworzenia własnego salonu fryzjerskiego i wspięcia się po szczeblach kariery jest niezwykle długa i żmudna. Wobec tego profesjonalny kurs fryzjerski może okazać się dla nas nieocenioną pomocą. Czy więc warto się na niego zdecydować?

Czego nauczymy się na profesjonalnym kursie fryzjerskim?

Wiele osób wie, że zawód fryzjera nigdy nie był i nie będzie należał do najłatwiejszych. Okazuje się bowiem, że wymaga on nie tylko przyswojenia sobie pewnych umiejętności praktycznych, ale także i sukcesywnego opanowania zagadnień związanych z czystą teorią. Można więc śmiało powiedzieć, że profesjonalny kurs fryzjerski stanowi swoiste połączenie przyjemnego z pożytecznym. Czego więc na takim kursie możemy się nauczyć? Otóż zacznijmy od części czysto teoretycznej, to właśnie dzięki niej zgłębimy tajniki:

  • związane z anatomią człowieka;
  • związane z typem i strukturą włosa;
  • związane z dobieraniem kolorów włosów oraz cięć do typu urody i kształtu twarzy;
  • związane z odpowiednia sterylizacją i dezynfekcją narzędzi fryzjerskich;
  • związane z pielęgnacją włosów i skóry głowy;
  • związane z koloryzacją i mieszaniem różnorodnych odczynników.

Jak wiec widać, część teoretyczna pozwoli nam na przyswojenie podstawowej wiedzy z zakresu fryzjerskiego fachu. Tuż po niej możemy spodziewać się drobnego testu, po którym będzie czekać na nas już tylko część praktyczna, która zwykle jest ulubioną częścią większości kursantów. Wobec tego, czego będziemy mogli nauczyć się podczas części praktycznej? Otóż:

  • wykonywanie podstawowych i zaawansowanych cięć na „żywych” modelach- oczywiście pod czujnym okiem instruktora;
  • modelowanie włosów i wykonywanie okazjonalnych upięć- również z pomocą doświadczonego instruktora;
  • farbowanie i różne techniki koloryzacji włosów;
  • praca z narzędziami fryzjerskimi- ich poprawne trzymanie i stosowanie w kontakcie z naturalnymi włosami.

Po części praktycznej również możemy spodziewać się niewielkiego testu, który ma za zadanie przede wszystkim sprawdzić naszą wiedzę. Tuż po jego zakończeniu, możemy cieszyć się z uzyskanego certyfikatu i stawiać śmiało swoje pierwsze kroki na fryzjerskim rynku pracy. Być może nawet zdecydujemy się na to, by otworzyć własny salon? Taka możliwość również będzie się przed nami otwierać!

Czy profesjonalny kurs fryzjerski jest dla każdego?

Nie da się ukryć, że co do zasady, profesjonalny kurs fryzjerski jest absolutnie dla każdego z nas. Nie ma znaczenia nasz wiek, płeć czy poglądy. Jednak w praktyce warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy aby na pewno wiążemy naszą przyszłość właśnie z tym zawodem. Jeśli tak, to z powodzeniem możemy zapisać się na taki kurs. Jeśli jednak wiemy, że nie jest to fach i zawód, który daje nam satysfakcję, wówczas może lepiej będzie zrezygnować i zostawić wolne miejsce dla kogoś, kto realnie chce pracować w tym zawodzie? Pamiętajmy, że fryzjerstwo nie jest fachem dosłownie dla każdego, do tego zawodu trzeba mieć bowiem pasję i zapał.

Dodaj komentarz