Te zabawki bawią i uczą

Na które gry i zabawki warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy nie tylko uszczęśliwić dziecko, ale również wesprzeć jego rozwój? Eksperci sklepu A KUKU w Agorze Bytom przedstawiają pięć z nich.

Mali odkrywcy

Cykl „Mały Odkrywca” został opracowany przez zespół specjalistów z różnych dziedzin: pedagogiki, filologii, logopedii, socjologii oraz psychologii. Składa się z wielu gier, które wspierają rozwój dziecka. Na przykład układanka „Cyferki” oswaja ze światem liczb, ćwiczy umiejętności matematyczne, orientację w przestrzeni oraz wykonywanie prostych sum. Z kolei „Skojarzenia” uczą nazywania i klasyfikowania przedmiotów oraz zjawisk. Podczas łączenia puzzlowych elementów, dziecko poznaje otaczający je świat.

Zabawa dla pokoleń

„Magiczne mozaiki” to rozwijająca wyobraźnię kreatywna zabawka edukacyjna. Z pewnością ze swojego dzieciństwa pamiętają ją dzisiejsi rodzice przedszkolaków. Składa się z planszy z mnóstwem otworów, w których należy umieścić różnej wielkości kolorowe elementy. Celem jest stworzenie rozmaitych obrazów. Liczba kombinacji jest niemal nieograniczona. Do zestawu dołączony jest album zawierający ponad 100 inspiracji.

Która godzina?

Dzięki specjalnemu zegarowi, odpowiedź na to pytanie nie będzie stanowiła dla dziecka żadnego problemu. Zabawka pomaga w nauce cyfr, pór dnia i rozpoznawania kształtów. Kiedy maluch przesuwa wskazówki, słyszy ustawioną przez siebie godzinę. Po przełączeniu na „Quiz”, ma za zadanie wskazać odpowiedni czas. Całości towarzyszą wesołe melodie i świecące przyciski. Co ważne – zegar jest dwujęzyczny. Dlatego rodzice w każdej chwili mogą zachęcić dziecko do nauki angielskiego.

Ciastolina

Prawdziwym przebojem sklepów z zabawkami jest ciastolina. Trudno porównywać ją do tradycyjnej plasteliny, znanej dzisiejszym rodzicom. Jest miękka, przyjemna w dotyku, a co najważniejsze – całkowicie bezpieczna. Dziecko może ćwiczyć zdolności manualne, ale również uczyć się liter i cyfr. To możliwe dzięki foremkom alfabetu i liczb, które można dostać w zestawie „Play Doh”.

Głosy sawanny

Dziecko uwielbia zwierzęta? Na pewno będzie zachwycone zabawką dźwiękową „Zwierzęta świata”. To interaktywna mapa z głosami lwa, pandy, słonia i ich blisko 70 kolegów. Co ciekawe, zostały nagrane w ich naturalnych środowiskach. Najmłodsi poznają również miejsca występowania zwierząt, ulubione pokarmy i nieznane ciekawostki.

Dodaj komentarz