Wyprawka pierwszoklasisty – co powinno się w niej znaleźć?

Skompletowanie wyprawki pierwszoklasisty to nie lada wyzwanie dla rodziców. Wybór książek, zeszytów, piórnika, czy długopisów może okazać się problematyczny w obliczu mocno rozbudowanej oferty asortymentu znajdującego się w sklepach. Znacznie łatwiej jest dostać bólu głowy niż dokonać odpowiedniego wyboru. W większości przypadków i tak rodzice o czymś zapominają. Dlatego też, żeby im pomóc w zakupach, stworzyliśmy listę, która obejmuje wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, jakie powinny znaleźć się w wyprawce pierwszoklasisty.

Plecak pierwszoklasisty – jak go wybrać?

Podstawą jest oczywiście plecak. Trudno jest bez niego nosić ciężkie książki do szkoły. Na rynku jest mnóstwo produktów do wyboru, co tylko utrudnia zakup tego najbardziej odpowiedniego. Na sklepowych półkach można przebierać w modelach różniących się kolorami, budową, czy motywem, jaki się na nich znajduje. Dla dzieci są to najistotniejsze aspekty, jednak rodzice powinni zwrócić głównie uwagę na funkcjonalność plecaka.

Tornister pierwszoklasisty musi być przede wszystkim pojemny i wygodny. W wielu sklepach można kupić plecaki, które mają specjalnie wyprofilowane plecy i usztywniane spody. To bardzo istotne czynniki wpływające na komfort noszenia tornistra. Warto, aby dziecko przed zakupem przymierzyło go i samo wydało swoją opinię.

Piórnik pierwszoklasisty – jaki będzie najlepszy?

Piórnik to zaraz po plecaku najważniejszy element wyprawki pierwszoklasisty. Nie ma wątpliwości co do tego, że maluchy uwielbiają motywy bajkowe z bohaterami z kreskówek. Dlatego też taki powinien być piórnik, ale rodzice powinni zwrócić uwagę na jeszcze inne aspektu tego przedmiotu. Idealnym rozwiązaniem będzie wybór modelu, który ma przegródki.

Dzięki temu maluch będzie mógł zachować w piórniku ład i porządek, co także ułatwi mu korzystanie z niego. Jeśli wszystkie przedmioty będą na swoim miejscu, bez problemu będzie w stanie je wykorzystać do pracy i nie będzie musiał spędzać czasu na ich poszukiwaniu w plecaku lub przebieraniu w piórniku.

Kiedy kupić wyprawkę pierwszoklasiście?

Wyprawka pierwszoklasisty powinna być odpowiednio wcześnie zaplanowana. Ważne jest, aby przed samym startem nowego roku szkolnego nie biegać po sklepach w poszukiwaniu niezbędnych przyborów. Nie dość, że będzie to stresujące, to jeszcze istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda się o czymś zapomnieć. Optymalnie jest udać się na zakupy dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku. Dzięki temu będzie także czas na to, aby dokupić ewentualnie brakujące przedmioty.

Dodaj komentarz