Drewniany plac zabaw w przestrzeni miejskiej

Nieodłącznym elementem mniejszych i większych miast są place zabaw dla dzieci. Drewniane, metalowe, z elementami dodatkowego wyposażenia pozwalają dzieciom efektywnie spędzać wolny czas. Jak wybrać najlepszy, aby zachował pełną funkcjonalność przez wiele lat?

Nikt nie wyobraża sobie przestrzeni publicznej bez miejsc przeznaczonych dla dzieci. Parki, skwery czy ścieżki rowerowe to tylko mały element pewnej układanki, której dopełnieniem mogą być drewniane place zabaw dla dzieci. Dzięki nim pociechy w różnym wieku mogą aktywnie spędzać czas, cieszyć się świeżym powietrzem, obecnością innych dzieci, pozytywnie rozładować energię. Na rynku dostępnych jest wiele modeli placów zabaw, dzięki czemu bez problemu można je dopasować do istniejącego otoczenia. Przykłady realizacji na stronie https://www.woodlit.pl/.

Place zabaw dla dzieci – jak wybrać odpowiedni?

Drewno jest materiałem ponadczasowym i zdecydowanie nadaje się do budowy placów zabaw. To alternatywa dla stali malowanej proszkowo, a także elementów wykonywanych z blachy czy tworzywa sztucznego. Oczywiście należy pamiętać o zastosowaniu drewna odpowiedniej jakości i odpowiedniej grubości, aby zachować normy bezpieczeństwa. Wybierając drewniany plac zabaw warto dopasować jego wielkość do powierzchni, na której ma stać. Tu niezbędne jest posłużenie się odpowiednim projektem. Dzięki niemu konstrukcja będzie bardzo dobrze współgrać z otoczeniem i innymi istniejącymi elementami wyposażenia. Plac zabaw powinien być:

– bardzo dobrze wykonany,
– prawidłowo osadzony,
– w miarę możliwości nie posiadać bardzo ostrych krawędzi,
– być różnorodny, posiadać różne elementy wyposażenia,
– posiadać ciekawą kolorystykę,
– być dokładnie zabezpieczonym przed promieniowaniem UV, utratą koloru, niekorzystne warunki,
– posiadać elementy dodatkowe: huśtawki, zjeżdżalnie, ściany wspinaczkowe, liny, drabinki,
– posiadać elementy manipulacyjne dla mniejszych dzieci,
– posiadać siedziska wraz ze stolikiem.

Zobacz także: https://kobietaiuroda.pl/drewniany-plac-zabaw-dla-dzieci/

Oczywiście jeżeli mowa o placach zabaw typowo miejskich to optymalnym rozwiązaniem jest zamówienie kilku konstrukcji. Dzięki temu elementy wyposażenia drewnianego placu zabaw będą w maksymalnym stopniu różnorodne, a użytkowanie bardziej przyjemne. Na rynku funkcjonują zarówno zestawy dla starszych dzieci, jak również dla takich młodszych, które wymagają jeszcze stałej obecności rodzica.

Oczywiście podstawowym warunkiem zakupu jest gwarancja bezpieczeństwa podczas zabawy, aby nikomu nie stała się krzywda.

One thought on “Drewniany plac zabaw w przestrzeni miejskiej

Dodaj komentarz