Jak dbać o swoje dzieci w czasie kwarantanny?

Na wielu rodziców padł strach, z racji tego że w czasie kwarantanny muszą zajmować się swoimi dziećmi, zamiast oddać ich do szkoły, żłobka, bądź przedszkola. Wielu z nich tak naprawdę nie ma pojęcia jak to zrobić, dlatego dziś przygotowaliśmy dla was ten specjalnych porad dla rodziców – którzy zapomnieli jak zajmować się swoim dzieckiem!

Zabierz dzieci w miejsce z dala od ludzi

Każdy wie, że systematyczne uprawianie sportu to najskuteczniejszy i najtańszy sposób na uniknięcie wielu chorób. Siedzący tryb życia wpływa w sposób niekorzystny nie tylko na nasze samopoczucie, ale przede wszystkim na naszą kondycję. Dbając o aktywność fizyczną sprawiamy, że jakość naszego życia jest po prostu lepsza. Ruch ma szczególnie korzystny wpływ na układ oddechowy, krwionośny oraz układ ruchu. Ponadto ,dzięki regularnym treningom zwiększa się pojemność płuc, maksymalny stopień wentylacji oraz ilość krwi wtłaczanej z płuc do krwiobiegu – a co za tym idzie większa wytrzymałość organizmu. Podczas regularnych ćwiczeń, nasz organizm wolniej się męczy i dłużej zachowuje siły. Takie czynniki są ważne, ponieważ pomagają one nam zachować spokój, kiedy znajdujemy się w stresującej sytuacji, na przykład kiedy długi czas siedzimy w domu.

Dlatego też najlepiej jest zabrać swoje dzieci na wyprawę, na przykład do lasu, w góry (o ile oczywiście posiadamy samochód) – z dala od cywilizacji, gdzie mogą rozprostować nogi, oraz żeby im się nie nudziło. Naturalnie musimy też wziąć pod uwagę fakt, że internetowe poradniki dla rodziców na pewno już zaadresowały tą możliwość, więc liczmy się z tym, że nie każde miejsce będzie dobre. Najlepiej jest przyjąć wzorzec – im mniej popularne miejsce, tym mniejsza szansa na to, że będzie tam dużo ludzi. Naturalnie trzeba również balansować tu na granicy z atrakcyjnością danego miejsca – w końcu nikt nie chce zwiedzać bagna po cementowni gdzieś we wschodniej Polsce, prawda?

Jak sport oddziałuje na psychikę naszych dzieci?

Regularna aktywność fizyczna wpływa również na ogólny poziom naszej psychiki pozytywnie. Każdy blog dla rodziców stara się nas przekonywać, że oprócz bezpośredniego polepszenia naszego samopoczucia sport buduje w człowieku pewne mechanizmy. Pozwala być bardziej zdyscyplinowanym, rozwija w nas umiejętności, które mogą tak naprawdę przydać się wszędzie, a to z kolei przekłada się na lepsze przyswajanie wiedzy czy naukę nowych umiejętności. Pozytywny wpływ sportu na psychikę człowieka jest potwierdzony naukowo. Liczne badania mówią jednoznacznie o pozytywach sportu na organizm człowieka. Dlatego też, regularne uprawianie sportu powinno być codziennością każdego człowieka – szczególnie w okresie kiedy przez cały dzień siedzimy pozamykani w domach.

Co jeszcze możemy zrobić dla naszych dzieci?

To proste – spędzić z nimi czas. To chyba najcenniejsze co możemy podarować naszym dzieciom, ponieważ czas – szczególnie w obecnym świecie jest warty więcej niż złoto, więc jeśli nie spędzimy go z naszymi dziećmi, to drugiej szansy już nie będzie.

Dodaj komentarz