Farba blond po porodzie — kiedy można bezpiecznie farbować włosy?

Poród to czas w życiu kobiety, który na dobre zmienia jej dotychczasowe przyzwyczajenia oraz rutynę dnia. Pojawia się również coraz więcej pytań, kiedy można wrócić do przedciążowych przyjemności takich jak farbowanie. Kiedy warto się na nie zdecydować? Odpowiadamy.

Farba blond — dlaczego trzeba kontrolować czas po ciąży przed jej użyciem?

Farba blond to produkt, który warto jest dobierać rozważnie do swoich włosów, niezależnie od tego, czy jest się po porodzie, czy może przed lub w ogólnie nie spodziewamy się dziecka. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta — nasze włosy i ich kondycja to priorytety, o które należy zadbać ponad zachcianki.

Każda koloryzacja niesie za sobą ryzyko powstania wielu różnorodnych problemów z włosami. Są one skoncentrowane na łuskach oraz cebulkach, co w ostateczności może przyczynić się do wypadania.

Farba do włosów brąz oraz blond może zostać bezpiecznie użyta po porodzie wtedy, gdy nasze włosy będą już na tyle odżywione, że bez problemu można będzie poddać je rozjaśnieniu. Czas tak naprawdę jest dobierany indywidualnie oraz trudno jest go przewidzieć. Niekiedy może to być nawet tydzień lub kilka dni. Warto wtedy udać się do fryzjera, aby określił zdrowie naszych włosów za pomocą profesjonalnych narzędzi oraz swojej wiedzy.

Farba blond po porodzie — na jaką postawić?

Farby do włosów to produkty, które warto wybierać, sugerując się tym, co tak naprawdę zawierają. Nie trzeba być specjalistą, aby móc to wiedzieć. W dzisiejszych czasach dużą pomocą okazuje się Internet oraz jego nieskończone źródło wiedzy.

Warto pamiętać jednak o kluczowym składniku farb, jakim jest amoniak. Wodorek azotu to substancja, która ma za zadanie pomóc przy koloryzacji włosów. Powoli otwiera łuski tak, aby można było wytracić ich naturalny pigment oraz zastąpić go innym. W przypadku blondu będzie to żółty oraz czerwony.

Amoniak sam w sobie nie jest szkodliwy, jednak może wywołać u części osób reakcje alergiczną taką jak przesuszanie się skóry głowy, łupież, wypadanie włosów oraz rozdwajanie się końcówek.

Zamiast amoniaku warto wybierać substancję, jaką jest MEA. Ten zamiennik pochodzenia roślinnego to świetna alternatywa, która nawilża oraz pomaga utrzymać kolor nawet do 28 myć.

Bezpiecznie farbować włosy można wtedy, gdy są one utrzymane w dobrej kondycji po porodzie. Właśnie dlatego kluczem do szybkiej zmiany koloru jest dbanie o włosy podczas ciąży na przykład stosując odżywki.

Dodaj komentarz