Plac zabaw, czy nauki?

Nauka przez zabawę to najefektywniejsza forma edukacji. Dlatego im więcej bodźców wizualnych, dotykowych etc. dostarczymy naszym dzieciom na placu zabaw, tym łatwiej przyswoją przekazywaną w ten sposób wiedzę. Oczywiście, aby kształcenie było niczym niezakłócone musi być bezpieczne. Najlepiej, więc gdy przebiega w przydomowej strefie zabaw.

Plac na każdą pogodę

Podstawą bezpieczeństwa o której powinniśmy pamiętać tworząc taką strefę jest odpowiednia nawierzchnia. Świetnie sprawdzają się w tej roli specjalne płyty gumowe na plac zabaw. Produkty te są przede wszystkim odporne na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne, pozostają przy tym na tyle elastyczne, że minimalizują efekty upadku z wysokości, czy uderzenia, a co się z tym wiąże wystąpienia poważnej kontuzji u użytkowników placu zabaw. Są też samogasnące oraz antypoślizgowe, wodoprzepuszczalne, co pozwala na korzystanie z nich nawet podczas niesprzyjającej aury pogodowej. Cechy te oczywiście uwydatniają wskaźnik bezpieczeństwa nawierzchni gumowych, ale to nie wszystko.

Nawierzchnia z elementami sensorycznymi

Płyty na plac zabaw odpowiednio dobrane kolorystycznie do pozostałej infrastruktury świetnie podkreślają walory estetyczne strefy i nadadzą mu niepowtarzalnego klimatu. Jednocześnie będą wspierać prawidłowy rozwój małego użytkownika, zwłaszcza gdy w nawierzchnię, w strefie zabaw wpleciemy elementy sensoryczne. Cieszą się one coraz większym powodzeniem, ze względu na prostą i bezpieczną formę. Najpopularniejsze zestawy edukacyjne wykonane z podłogowych płyt gumowych to gra w klasy, zestawy cyfr, oraz alfabet.  Możliwy jest też nadruk grafiki w pełnej gamie kolorystycznej, która pozwoli na wykonanie niemal każdego projektu np. dowolnej gry planszowej, linii boiska, ograniczenia bramek, czy szachownicy.

Odporna na ścieranie i promieniowanie

Nawierzchnie gumowe są też niezwykle praktyczne. Dzielą się na nawierzchnie wylewane, maty i płyty, wśród których wyróżniamy płyty EPDM i SBR. Oba rodzaje posiadają jednakowy rdzeń o właściwościach amortyzujących. Ponadto EPDM występują w 24 kolorach palety RAL, barwionych w masie, które można ze sobą łączyć tworząc oryginalne melanże. Technologia ta gwarantuje bardzo wysoką odporność na promieniowanie UV, dzięki czemu kolory nie blakną oraz ścieranie co ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w miejscach najbardziej eksploatowanych przez małych użytkowników.

Dodaj komentarz