Z jakich materiałów powinna być wykonana kołdra dla dziecka?

Spokojny sen niemowląt i małych dzieci w dużym stopniu zależy od tego, jakie stworzymy im warunki do spania. Szczególną uwagę należy zwrócić na pościel do dziecięcego łóżeczka – powinna być nie tylko ładna i kolorowa, ale przede wszystkim solidnie wykonana i w stu procentach bezpieczna.

Kołdra dla dziecka to produkt, który musimy wybierać z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Nie kierujmy się wyłącznie wyglądem. Piękna, kolorowa i ozdobiona motywami bajkowymi kołdra może się nie sprawdzić, jeśli będzie kiepskiej jakości, a jej materiały będą dalekie od naturalnych.

Jaka kołdra jest najlepsza dla najmłodszych?

Kołdra dla dziecka powinna mieć zewnętrzną warstwę wykonaną z naturalnych materiałów, najlepiej z doskonałej jakości bawełny. To tkanina, która jest miękka, przyjemna w dotyku, zapewnia właściwą cyrkulacje powietrza, a przy tym jest w stu procentach bezpieczna i hipoalergiczna. Kołdrę wykonaną z bawełny można często wietrzyć i prać, ale mimo to nie traci ona na wyglądzie i jakości. Istotne jest również odpowiednie wypełnienie, które sprawi, że kołdra będzie przyjemna w dotyku, a jednocześnie zapewni właściwe warunki termiczne. Dobrze wybrana kołderka dziecięca to gwarancja, że będzie ona służyć w niezmienionym stanie tak długo, aż maluch z niej nie wyrośnie.

Najważniejsze bezpieczeństwo użytkowania

Dobra kołdra hipoalergiczna to gwarancja spokojnego snu, a jednocześnie pewność, że materiały, z jakich została wykonana nie będą powodowały podrażnień ani uczuleń. Nie zapominajmy, że kołdra ma bezpośredni kontakt z delikatną i wrażliwą skóra maluszka, nie powinna więc być wykonana z materiałów nieprzyjemnych w dotyku lub takich, które mogą mieć właściwości uczulające. Zakup dobrej jakości kołdry do inwestycja w bezpieczeństwo i spokojny sen dziecka – na tym zdecydowanie nie warto oszczędzać.

Dodaj komentarz