Jak uniknąć niedoborów składników niezbędnych do prawidłowego przebiegu ciąży i rozwoju dziecka?

Ciąża to szczególny czas, kiedy to organizm kobiety potrzebuje większej ilości składników odżywczych. W końcu są one ważne nie tylko dla mamy, ale i intensywnie rozwijającego się dziecka. Jak dostarczyć do organizmu wszystkie niezbędne składniki? Urozmaicona dieta to podstawa, ale nie zawsze wystarczy. W uniknięciu niedoborów pomóc może również suplement diety np. Femibion 2 stworzony z myślą o kobietach spodziewających się dziecka.

Kwasy omega-3, witaminy, składniki mineralne, czyli składniki ważne dla mamy i dziecka

Kiedyś mówiło się, że kobieta w ciąży powinna jeść za dwoje. Dziś podkreśla się, że lepiej powiedzieć, że „dla dwojga”, ponieważ nie chodzi o to, aby zwracać uwagę tylko na ilość jedzenia. Niezwykle ważna jest również jakość spożywanych produktów. Ważne, żeby odznaczały się one wysoką wartością odżywczą i dostarczały wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Urozmaicony jadłospis bogaty w cenne dla zdrowia składniki to sposób na zapobieganie niedoborom pokarmowym, które są groźne zarówno dla kobiety w ciąży, jak i dziecka.

Wśród składników o szczególnym znaczeniu dla prawidłowego przebiegu ciąży oraz rozwoju dziecka wymienia się m.in. kwasy omega-3 (DHA i EPA), foliany, witaminę B12, żelazo, magnez, cynk, selen, wapń, witaminę D.

W jakich produktach występują wspomniane składniki? Ich źródłem są np. pełnoziarniste produkty zbożowe, mleko i jego przetwory, tłuste ryby morskie, jajka, pestki i nasiona. Jednak należy mieć na uwadze, że nie zawsze pokrycie zapotrzebowania na nie za pomocą diety jest możliwe (szczególnie w trakcie ciąży, gdy jest ono większe). W takiej sytuacji z pomocą przychodzi suplement diety Femibion 2.

Co znajduje się w składzie suplementu diety Femibion 2?

Femibion 2 sprzedawany jest w opakowaniu, które starcza aż na 4 tygodnie – znajduje się w nim 28 tabletek oraz 28 kapsułek. Stanowią one cenne uzupełnienie codziennej diety od 13. do 40. tygodnia ciąży.

Kapsułki zawierają olej rybi będący źródłem DHA należącego do kwasów omega-3. Jest on ważny dla prawidłowego rozwoju ośrodkowego układu nerwowego oraz siatkówki oka dziecka. Ponadto kapsułki są źródłem innych cennych składników takich jak witamina E i luteina.

Z kolei tabletki Femibion 2 uzupełniają codzienną dietę w foliany, składniki mineralne (żelazo, cynk, magnez, selen, wapń, jod) oraz liczne witaminy (z grupy B, D, E).

Jakie są zalecenia dotyczące dawkowania Femibion 2? Należy przyjmować 1 kapsułkę i 1 tabletkę dziennie (podczas posiłku, popijając wodą). Przeciwwskazaniem do stosowania suplementu diety jest nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Dodaj komentarz