Jak wybrać dekoracje muffinek na urodziny dziecka?

Idealne muffinki powinny być delikatnie przyrumienione, świetnie smakować i pięknie wyglądać. Dekorowanie babeczek można rozpocząć od użycia kremu z posypką, a następnie warto również włożyć je do kolorowych papilotek i ozdobić karteczkami na piku. A jak wybrać niebanalne dekoracje muffinek na przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Czym można udekorować muffinki?

Najpopularniejszą ozdobą muffinek są różnobarwne papilotki, czyli wykonane z papieru foremki, które mogą posłużyć za dekorację, jak również za formę do pieczenia babeczek. Takie dekoracje muffine, jak np. https://szklanatorebka.pl/pl/c/AKCESORIA-DO-CIAST-I-MUFFINEK/646 można nabyć w różnych ciekawych wzorach nawiązujących do motywu przewodniego organizowanych urodzin. Do babeczek można również wetknąć dekoracyjne pikery, czyli modne karteczki z grafiką umieszczone na specjalnym patyczku zwanym pikiem. Chcąc uzyskać spektakularny efekt, należy idealnie dopasować papilotki do pikerów, a wówczas muffinki na pewno szybko znikną ze stołu.

Dekoracje muffinek dla chłopców

Dzieci uwielbiają dekoracje muffinek, szczególnie gdy współgrają z ich zainteresowaniami. Dlatego organizując przyjęcie urodzinowe dla chłopca, można wybrać zestaw dekoracji do babeczek z dinozaurami, morskimi stworzeniami lub potworkami. Ciekawą propozycją będzie również komplet z piracką flagą, dekoracje z leśnymi zwierzątkami lub zestaw w stylu halloween. Natomiast szukając oryginalnych ozdób, można zdecydować się na papilotki i pikery z motywem kosmosu oraz dekoracje, dzięki którym muffiny będą wyglądały jak urocze ananasy. Co ważne tak przystrojone babeczki na pewno zachwycą wszystkich zaproszonych gości.

Dekoracje muffinek dla dziewczynek

Kolorowe muffinki będą także idealną ozdobą urodzinowego przyjęcia dla dziewczynki. W takim wypadku świetnie sprawdzą się różowe dekoracje muffinek z pikerami w kształcie korony, flamingów lub gwiazdek. Pięknie będą wyglądały również papilotki z motywem jednorożca, zestawy z serduszkami lub pastelowe toppery. Dla dziewczynek można wybrać także dekoracje z leśnymi zwierzątkami oraz z motywem morskim. Poza tym warto postawić na takie kolory jak srebro, złoto i biel, które idealnie będą się prezentować podczas eleganckiej imprezy w stylu glamour.

Dekoracje muffinek powinny być również proste do złożenia oraz trwałe, żeby nie rozerwały się podczas ustawiania babeczek na stole. Tak przystrojone muffinki będą ozdobą każdego przyjęcia niezależnie od tego, czy będzie ono organizowane w domu, czy też w restauracji. Dlatego przygotowując urodziny dla dziecka, warto zaopatrzyć się w odpowiednie dekoracje muffinek, które sprawią, że zwykłe babeczki zmienią się w prawdziwe dzieła sztuki.

Dodaj komentarz