Zabawki do samochodu – jak umilić podróż maluchowi?

Jeżeli wybierasz się ze swoim maluchem w podróż samochodem z pewnością będziesz musiała zadbać o to, aby trasa przebiegła w miłej atmosferze. Do tego celu idealnie nadadzą się umilacze czasu, które skutecznie pomogą w uniknięciu nudy. Na rynku dostępnych jest cały szereg zabawek do samochodu. Jak więc umilić czas podróży swojemu dziecku? Podpowiadamy.

Zabawki na podróż – które wybrać?

Wybierając się w dłuższą podróż czy na krótki wypad autem dzieci muszą mieć coś, co pochłonie je na jakiś czas. Świetnie sprawdzą się do tego celu zabawki do samochodu. To niemal konieczny warunek, jeśli chcesz, aby cała droga przebiegła bezstresowo dla dziecka, jak i również dla innych podróżujących. Warto jest wybierać zabawki, które będą zgodne z zainteresowaniami Twojej pociechy. Jego uwagę mogą przykuć na przykład naklejki, puzzle magnetyczne czy kolorowanki wodne.

Czym jednak kierować się przy ich wyborze? Przede wszystkim zabawki należy dostosowywać do wieku dziecka. Wybrane akcesoria nie powinny być trudne w obsłudze, co mogłoby skutecznie zniechęcić malucha do zabawy. Z perspektywy rodziców ważne jest, aby możliwość rozłożenia i posprzątania elementów była również łatwa. Warto także uwzględnić czas podróży, aby konkretna zabawka mogła zająć dziecko nawet na długie godziny. Wiele zabawek ma również możliwość korzystania z nich na wiele sposobów, co dodatkowo ułatwi spokojny przebieg całej trasy.

Zabawki sensoryczne na podróż

Jednym z przykładów ciekawych akcesoriów dla dziecka mogą być zabawki sensoryczne. To prawdziwy must have każdego niemowlaka, jak i rodzica. Tego typu przedmioty z łatwością przykuwają uwagę maluszka, a także pobudzają jego ciekawość. Można to zawdzięczyć niejednorodnej strukturze, ciekawych kolorach czy różnorodnych atrakcjach, które zapewnia. Może to być możliwość gryzienie, piszczenie czy szeleszczenie. Taki typ zabawki świetnie sprawdzi się, jeżeli w samochodzie będziesz musiał spędzić więcej niż kilkanaście minut.

Książeczki dla dzieci do samochodu

W przypadku książek sprawdzą się one u dzieci niemal w każdym wieku. Sprawiają one, że maluchy mogą oderwać swoje myśli i przenieść się w świat bajek. Mogą również słuchać opowieści rodziców, którzy dodatkowo nawiązują bliskość ze swoim dzieckiem. W przypadku niemowląt warto jest sięgnąć po książeczki wielofunkcyjne. Maluch będzie mógł je nie tylko oglądać z każdej strony, lecz czerpać radość na inne sposoby, jak na przykład gryźć czy szarpać. W dodatku różnorodność kolorów pozwoli dziecku na rozpoczęcie rozróżniania wielu barw.

Dodaj komentarz