Kilka rzeczy, których nie może zabraknąć w dziecięcym pokoju

Pokój dziecka to jego oaza, ale przy tym także przestrzeń zabaw i wypoczynku. Powinna więc zostać urządzona w taki sposób, aby zapewnić maluchowi komfort w każdym z tych aspektów. Zobacz, jakie rzeczy powinny znaleźć się w pokoju kilkulatka, aby spędzał w nim czas z przyjemnością.

Jak urządzić pokój dziecka?

Tak jak w przypadku większości wnętrz pokój dziecka powinien łączyć w sobie takie cechy jak funkcjonalność oraz estetyka. Najlepszym sposobem na jego zorganizowanie jest wydzielenie poszczególnych stref, które kolejno będą służyć do zabaw i relaksu. Trzeba pamiętać także o przechowywaniu wszystkich używanych na co dzień rzeczy osobistych – ubrań, książek, czy zabawek. W tym celu najlepiej jest postawić na pojemne szafy, w których każda rzecz znajdzie swoje miejsce lub sięgnąć po pudełka, które są wygodne w użytkowaniu, a przy tym pomagają uniknąć nieporządku.

Urządzając pokój, dobrze jest spytać malucha o jego preferencje w kontekście wzorów i kolorów. Świetnym pomysłem są tematyczne akcenty, które są związane z jego zainteresowaniami. Tym sposobem motywem przewodnim mogą być zwierzęta, postaci z bajek lub ulubieni sportowcy, dzięki którym przestrzeń nabierze wyjątkowego charakteru.

Kilka rzeczy, które powinny się znaleźć w każdym dziecięcym pokoju

Pokój dziecka powinien być funkcjonalny, dlatego warto zadbać w nim o takie rzeczy, jak choćby biurko lub stolik. Nawet jeśli maluch nie chodzi jeszcze do szkoły, będzie ono służyć podczas posiłku, a także aktywności plastycznych, a dziecko zacznie się przyzwyczajać do miejsca pracy.

Niezwykle ważne jest również oświetlenie, które można wybrać z wielu wariantów wiszących, stojących lub ściennych. Genialnym rozwiązaniem są także niewielkie lampki do kontaktu, które są dostępne w wielu atrakcyjnych wzorach i kształtach, dzięki czemu pięknie ozdobią każdą aranżację. Lampki do kontaktu okazują się wybawieniem wtedy, gdy maluchy obawiają się ciemności, gdyż świecą delikatnym światłem, które pozwala na poczucie bezpieczeństwa. Do tego pobierają naprawdę niewiele energii, a niektóre z modeli są wzbogacone o czujnik zmierzchu, dzięki czemu samoistnie się uruchamiają, gdy tylko zacznie się ściemniać. Dziewczynkom z pewnością przypadną do gustu efektowne lampki do kontaktu przypominające kwiaty lub motylki, z  kolei mali chłopcy z pewnością ucieszą się z produktów w kształcie uśmiechniętych stworków, na których widok od razu robi się lepiej. Spory wybór można znaleźć także wśród produktów o klasycznej budowie, dzięki czemu będą mogły towarzyszyć dzieciom, nawet gdy dorosną.

Dodaj komentarz