Dzieci – najbardziej podatne na skutki zanieczyszczonego powietrza

Zanieczyszczenia powietrza, są szkodliwe dla organizmu ludzkiego to fakt udowodniony przez naukowców. Powietrze to nie tylko tlen ale szereg negatywnych substancji i związków, z których większość jest wynikiem działalności człowieka. To zaskakujące jak bardzo człowiek przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza, które z kolei są bardzo szkodliwe dla niego samego.

Najbardziej narażone są oczywiście dzieci, których organizm jest mniej odporny niż dorosłego człowieka. Zanieczyszczenia negatywnie wpływają na wiele elementów organizmu, a także skutecznie przeszkadzają w samym rozwoju.

Jakich skutków zanieczyszczeń możemy się spodziewać?

Zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, które wdychamy wraz z tlenem, mogą wywoływać mniej lub bardziej negatywne skutki. Wydawać by się mogło, że będą one oddziaływać jedynie na układ oddechowy, ale tak nie jest.

Zanieczyszczenia wpływają na:

  • układ oddechowy, wywołujące infekcje, astme czy zapalenie oskrzeli i płuc, a nawet choroby nowotworowe

  • układ krwionośny wywołując miażdżycę tętnic, czy nadciśnienie

  • mózg – udar, wylew, przyspieszanie procesów neurogennych

  • serce – zawały serca, arytmia, choroba wieńcowa

  • układ rozrodczy – bezpłodność, niska waga urodzeniowa płodu, a nawet poronienia.

Jak widać zatem szkodliwy wpływ zanieczyszczeń unoszących w powietrzu, oddziałuje na cały organizm, szczególnie ten najmłodszy, który jest najbardziej narażony.

Jak zadbać o jakość powietrza we własnym domu, szkole czy przedszkolu?

O jakość powietrza we własnych czterech ścianach można zadbać w sposób bardzo prosty ale i skuteczny, wykorzystując do tego skuteczne oczyszczacz powietrza marki Fellowes. Tego typu urządzenia doskonale sprawdzą się zarówno w domu, jak i na znacznie większych przestrzeniach, jak w szkole, przedszkolu, czy budynkach użyteczności publicznej. Oczyszczacze powietrza marki Fellowes, to urządzenia niezwykle funkcjonalne i choć charakteryzuje je imponująco dużo powierzchnia oczyszczania, ich kształt jest niezwykle kompaktowy.

Jaki oczyszczacz powietrza Fellowes wybrać?

Jeśli kupujemy oczyszczacz powietrza do bardzo dużego pomieszczenia, warto postawić na Fellowes AeraMax Pro AM4S oczyszczacz z jonizatorem. To urządzenie doskonale sprawdzi się także w placówkach, gdzie przebywają najmłodsi, jak żłobki, przedszkola, czy szkoły. Skutecznie odfiltrowuje zanieczyszczania, jonizuje powietrze, a przy tym jest na tyle cichy, że nie będzie przeszkadzać w nauce czy zajęciach. Fellowes AeraMax Pro AM4S oczyszczacz z jonizatorem jest jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń dostępnych na polskim rynku, przez co jego cena jest dość duża. Ten rodzaj urządzeń do sterylizacji powietrza, najlepiej zakupić u sprawdzonego sprzedawcy, na oczyszczacze powietrza Fellowes obowiązuje 5-letnia gwarancja. Koszt oczyszczacza od Fellowes – Fellowes AeraMax Pro AM4S oczyszczacz z jonizatorem wynosi ok. 9223 zł.


Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz