Jak wybrać odpowiednie deskorolki longboard?

Jeśli chodzi o longboard, istnieje wiele różnych stylów i typów tych deskorolek, które można wybrać. Niezależnie od tego, czy jest się zapalonym longboardzistą, czy dopiero zaczyna się swoją przygodę z tą aktywnością, istotne pozostaje, żeby wybrać odpowiednią deskorolkę do indywidualnego stylu jazdy.

Różne typy longboardów

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, wybierając deskorolki longboard, jest jego rozmiar. Longboardy są dostępne w różnych rozmiarach, od małych desek typu cruiser po większe longboardy przeznaczone do zjazdów. Rozmiar deski powinien zależeć od tego, jak zamierza się jej używać – jeśli planuje się robić triki i jeździć po mieście, najlepszy będzie mniejszy longboard; jeśli jednak potrzebuje się longboardu freestyle’owego lub downhillowego, idealny będzie większy longboard.

Drugim czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze longboardu, jest rodzaj decka, jaki chce się mieć. Istnieje kilka rodzajów longboardów, od tradycyjnych pintaili po symetryczne deski drop-through i wszystko pomiędzy. Typ longboardu, który się wybierze, powinien zależeć od indywidualnego stylu jazdy i osobistych preferencji – jeśli lubi się jeździć po mieście, warto postawić na klasycznego pintaila; jeśli woli się szybką jazdę carvingową i zjazdy, lepiej wypróbować longboard z drop-through.

Na koniec, wybierając longboard, powinno się zwrócić uwagę na koła i trucki. Różne kształty kółek zapewniają różny poziom przyczepności i trakcji na różnych powierzchniach terenu. Dodatkowo, trucki do longboardu będą miały wpływ na to, jak będzie się on zachowywał, dlatego ważne jest, żeby wybrać te odpowiednie do swojego preferowanego stylu jazdy. Trzeba wziąć też pod uwagę rozmiar i twardość kółek, ponieważ większe kółka o bardziej miękkim durometrze są zazwyczaj lepsze do jazdy turystycznej, a mniejsze kółka o twardszym durometrze zapewniają większą stabilność przy większych prędkościach.

Na zakończenie

Ostatecznie longboard, który wybierzesz, powinien zależeć od osobistego stylu jazdy i preferencji. Biorąc pod uwagę takie czynniki, jak rozmiar, rodzaj decka i ustawienie kółek, można znaleźć longboard idealny dla siebie. Mając w ręku odpowiedni longboard, będzie się gotowym do jazdy po mieście lub zjeżdżania ze wzgórz jak zawodowiec!

Deski longboardowe są dostępne w różnych rozmiarach, od małych desek typu cruiser po większe longboardy przeznaczone do jazdy w dół. Biorąc po uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki, dokona się najlepszego wyboru, który zagwarantuje wspaniałą zabawę i aktywność fizyczną.

Dodaj komentarz