Krem do twarzy – jako ważny element pielęgnacji

Piękna i młoda cera to marzenie wielu osób. Uzyskanie takiej cery wymaga jednak trochę pracy. W tym celu należy regularnie używać kosmetyków, które są przeznaczone specjalnie do twarzy. Do wyboru jest wiele rodzajów kremów, które dopasowane są do różnych typów cery, do różnych problemów, do wieku, jak i również dostępne są kremy na dzień i na noc.

W jakim celu używa się kremów do twarzy?

Kremów do twarzy używa się przede wszystkim po to, żeby dostarczyć skórze dodatkowego nawilżenia. Każdy typ cery tego wymaga, jednak szczególnie ważne jest do dla cer suchych, które pozbawione są naturalnej warstwy sebum. Krem do twarzy wytworzy ochronną powłokę i zadba o odpowiednią barierę hydrolipidową skóry, która bardzo wpływa na ogólny wygląd cery. Również, kiedy skóra nie jest nawilżona, łatwiej jest podatna na zmarszczki. Krem pomoże utrzymać cerę w dobrej kondycji i zapobiegnie przedwczesnemu powstawania zmarszczek. Kremy dostarczają również składników odżywczych jak i pomagają na różnego typu problemy z cerą.

Rodzaje kremów do twarzy

Jest wiele rodzajów kremów do twarzy. Każdy dopasowany jest do odpowiedniego typu cer jak i problemów, takich jak:

  • Krem do cery suchej — dostarcza nawilżenia skórze twarzy. Pomaga w odbudowie i wzmocnieniu bariery hydrolipidowej skóry. Często zawiera ceramidy, jak i emolienty.
  • Krem do cery tłustej i mieszanej — pozbywa się nadmiaru sebum na twarzy, a także w dostarcza nawilżenia.
  • Krem do cery normalnej — tego typu cera jest najmniej problematyczna, więc kremy przeznaczone do cery normalnej zazwyczaj dostarczają składników odżywczych i nawilżenia, po to, by utrzymać skórę w dobrej kondycji.
  • Krem do cery trądzikowej — posiada składniki, które blokują powstawanie trądziku. Dodatkowo zawiera składniki nawilżające i naprawiające.
  • Krem do cery wrażliwej — zawiera delikatne składniki, ponieważ cera wrażliwa jest szczególnie podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Łagodzi podrażnienia, a także wzmacnia skórę.
  • Krem do cery naczyniowej — łagodzi zaczerwienienia twarzy, a także zapobiega w ich tworzeniu.
  • Krem przeciwzmarszczkowy — redukuje zmarszczki i zapobiega tworzenia nowych.
  • Krem na przebarwienia — rozjaśnia przebarwienia.

W jaki sposób nakładać krem na twarz?

Krem należy nakładać na wilgotną, oczyszczoną skórę twarzy. W razie potrzeb można również użyć tonik do skóry twarzy, jakie serum, a następnie wklepuje się delikatnie krem na twarz i pozostawia do wchłonięcia. Aby krem do twarzy miał szansę dobrze zadziałać, warto szczególnie zadbać o to, żeby cera była naprawdę dobrze oczyszczona, a makijaż dokładnie zmyty. Krem zostanie wówczas lepiej wchłonięty.

Kremy do twarzy są ważnym elementem pielęgnacji. Pomagają w różnych problemach skórnych, a także są dostosowane do różnych typów cery. Warto pamiętać o tym, by regularnie stosować krem na twarz, ponieważ może to w znacznym stopniu pomóc w opóźnieniu procesu starzenia, a także pomoże utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Dodaj komentarz