Najlepsze zabawy podwórkowe z kredą 

Kreda niekoniecznie musi służyć do pisania po tablicy w szkole. Od lat dzieci wykorzystują ją do wielu różnorakich zabaw podwórkowych. W pogodne dni warto rozważyć wybór aktywności na dworze, które pozytywnie wpłyną na zdrowie dzieci. Jakie są najciekawsze zabawy podwórkowe z kredą, które warto znać?

Klasy 

Jedna z kultowych już zabaw podwórkowych – czyli klasy. Od pokoleń dzieci bawią się kredą i wykorzystują ją w zabawach. Gra polega na narysowaniu za pomocą kredy kształtu przypominającego chłopaka, czyli klas. Gra pozwala na urozmaicenia i tak naprawdę kwadraty z cyframi możemy narysować dowolnie. Oprócz klasycznej wersji często można spotkać rysunki w kształcie koperty oraz ślimaka. Następnie kolejno numeruje się osiem pól, po których dzieci skaczą w ustalonej kolejności. Pierwszy uczestnik rzuca umownym przedmiot na pierwsze pole, następnie staje na jednej nodze i wskakuje do pola, aby podnieść ten przedmiot. Gdy mu się uda, przeskakuje kolejne pole, aż dojdzie do końca. Jeżeli gracz rzuci przedmiot do złego pola lub poza obręb, kolejka jest skuszona i przechodzi na następną osobę. Grę wygrywa osoba, która pierwsza ukończy osiem klas. 

Rysowanie na chodniku 

Jeżeli lubimy malować i tworzyć, dobrym pomysłem będzie wykorzystanie kredy do sztuki ulicznej. Dzięki swoim właściwością kreda chodnikowa pozwala na tworzenie niesamowitych rysunków na chodniku. Nie musimy się również martwić pozostawionymi dziełami sztuki, ponieważ po deszczu nie będzie po nich śladu. Dzięki temu jest to łatwy i nieinwazyjny sposób na wyrażenie siebie. Możliwości jest naprawdę dużo. Możemy tworzyć pojedyncze przedmioty, całe scenki lub nawet naprawdę duże i złożone rysunki. Jeżeli zdecydujemy się na taką formę zabawy, warto zadbać o odpowiednie narzędzie. Kreda występuje w wielu kolorach, dzięki czemu nasze prace mogą być naprawdę dopracowane i barwne. Sklep internetowy Jovi oferuje szeroki wybór kredy chodnikowej w wielu kolorach. Rysowanie na chodniku to dobry sposób na rozwijanie swojej kreatywności i dobrą zabawę. 

Rzut do celu 

Kreda daje nam niesamowite możliwości. Ogrom zabaw jest zależny tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni. Rysując kształty na chodniku, możemy w prosty sposób pobawić się w rzuty do celu. Wystarczy jedynie za pomocą kredy narysować kilka pól o różnej wielkości, a następnie za pomocą kamyczków, piłek lub kulek próbować trafić w obręb kształtu. Dodatkowo dobrym pomysłem może okazać się rozmieszczenie pól w różnej odległości, tak aby stworzyć różne poziomy trudności. 

Dodaj komentarz